Artykuł sponsorowany

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na spływie kajakowym? - firma Kayaking

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na spływie kajakowym? - firma Kayaking

Gdy z każdym dniem robi się cieplej, coraz częściej planujemy weekend z rodziną na świeżym powietrzu. Warte uwagi i interesujące dla dzieciaków, mogą okazać się spływy kajakowe, organizowane prze firmę Kayaking. Dla tych, którzy kochają wodę, lecz myślą, że ich pociechy są jeszcze za małe na wycieczki kajakiem, mamy świetną wiadomość – spływy są bezpieczne dla maluchów już od około 2- 3 roku życia. Sprawdźmy, jak zadbać o ich bezpieczeństwo?

Naucz dziecko zachowań w kajaku na sucho

Do wszystkiego trzeba się przygotować. Tego etapu nie jesteśmy w stanie przeskoczyć czy sprytnie ominąć. Pamiętajmy, że dziecko ma prawo wiedzieć, co będzie się z nim działo, jakie atrakcje na nie czekają. Zrobienie dziecku, które nigdy wcześniej nie miało do czynienia z kajakami, niespodzianki w postaci zabrania go nad wodę, kazania mu wsiąść do kajaku, wysiedzieć tam określony czas, (pilnując, by nie wstawało, nie wygłupiało się ze względu na ryzyko wywrotki), może skończyć na dwa sposoby. Szaloną radością, współpracą w każdej minucie spływu lub dzikim buntem, płaczem, krzykiem, totalną dezorganizacją, w konsekwencji rezygnacją z kajaków.

Mamy, jak widzimy 50% szansę na udaną zabawę i równie duże prawdopodobieństwo całkowitej klapy. Wydaje nam się, że nie warto ryzykować. Dobrze wcześniej zainicjować na sucho, chociażby przy użyciu kredek, wizualizację takiego spływu, wytłumaczyć co wolno, a czego absolutnie dziecko nie powinno robić płynąc. Tak przygotowanego malucha, możemy zaskoczyć niespodzianką i któregoś pięknego dnia, zabrać go na wyczekiwane, upragnione kajaki.

Nie szalej z trasą – na pierwszy raz wybierz spokojną trasę

Organizacja spływów kajakowych z dziećmi nie jest prosta, trzeba nie tylko dysponować odpowiednim sprzętem, ale przede wszystkim konieczna jest znajomość trasy od A do Z. Jak podkreślają organizatorzy profesjonalnych spływów kajakowych z firmy Kayaking, najważniejsze jest zadbanie o bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne całej rodziny, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Taką pewność daje wyłącznie doświadczony organizator spływów, który zadba o:

  • dobór kajaków do „wieku” rodziny – kajaki, którymi spływają małe dzieci, są szczególnie wygodne, zazwyczaj 3 lub nawet 4-osobowe,

  • właściwą ilość kajaków – jeden rodzic może mieć pod opieką wyłącznie jedno dziecko, aby mieć pełną kontrolę nad pociechą, również na wypadek wywrotki,

  • omówienie wszystkich elementów trasy.

Renomowany organizator dobierze także ilość przerw i atrakcji na brzegu do wieku maluchów.

Bądź gotowy na zmianę planów

Planując z dziećmi spływ 3-4 godzinny, nie bądź zaskoczony, jeśli twoja pociecha uzna w połowie trasy, że ma dość i kończy zabawę „tu i teraz”. W żadnym przypadku nie zmuszaj dziecka by wsiadło do kajaka, postaraj się zmienić jego niechęć na swoją korzyść. Zorganizujcie alternatywną krótką zabawę na brzegu, po której z pewnością dziecko chętnie dokończy spływ. Płynąc z maluchem, zawsze miej sporą rezerwę czasową, profesjonalnej firmie o tym przypominać nie musisz.

Firma Kayaking Igora Górskiego, której siedziba znajduje się w Jędrzejowie w województwie świętokrzyskim jest organizatorem spływów kajakowych na rzece Nidzie. Rzeka ta oferuje wiele interesujących atrakcji, takich jak liczne zatoczki i starorzecza, a także piękne krajobrazy wzgórz, łąk oraz lasów. Jest to idealny szlak dla rodzinnych wycieczek, ponieważ rzeka jest płytka i ma piaszczyste dno. Kayaking zapewniamy transport kajaków na początek trasy oraz kamizelki ratunkowe dla uczestników. Dysponuje także parkingiem dla samochodów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz