Materiał Partnera

Jak zabezpieczyć włosy przed niszczeniem?

Jak zabezpieczyć włosy przed niszczeniem?

Nie da się ukryć, że zadbane włosy dodają uroku i sprawiają, że dobrze się czujemy i wyglądamy. Niestety nasza fryzura codziennie narażona jest na oddziaływanie różnych szkodliwych czynników. Włosom szkodzą warunki atmosferyczne: wiatr, mróz, słońce, ale też inne uwarunkowania, w tym np. gospodarka hormonalna. Co zrobić, by utrzymać włosy w dobrym stanie, zachowując ich blask i zdrową strukturę?


Pielęgnacja na co dzień

Zabezpieczenie włosów przed szkodliwymi czynnikami należy rozpocząć od najprostszych zabiegów pielęgnacyjnych, czyli od mycia włosów. Istotne znaczenie ma tu wybór odpowiedniego szamponu. Powinien być on dostosowany do rodzaju naszych włosów – jest to ważne zwłaszcza w po koloryzacji, kiedy nasza fryzura wymaga specjalnej ochrony. Przy wyborze szamponu warto się również kierować tym, jaki efekt chcemy osiągnąć. W asortymencie renomowanych sklepów z profesjonalnymi kosmetykami, czego przykładem jest HB Hair&Beauty Professional Cosmetics, znajdziemy bogaty wachlarz preparatów o zróżnicowanym działaniu, m.in. zwiększających objętość, przeciwłupieżowych czy nawilżających. Jeśli chodzi o działanie ochronne w przypadku szczególnie kruchych i łamliwych włosów, to warto wybrać szampon regenerujący lub wzmacniający. Zwróćmy przy tym uwagę nie tylko na nazwę, ale i na skład preparatu. Dobry szampon powinien zawierać naturalne substancje i cząsteczki wzmacniające, olejki i ekstrakty, np. z bambusa, keratynę czy jedwab. Niewskazane są natomiast sztuczne dodatki w postaci barwników i parabenów. Trzeba też pamiętać, że codzienna pielęgnacja nie powinna kończyć się na umyciu włosów szamponem. Nie zapominajmy o odżywce, która dodatkowo wygładzi fryzurę, ale też wzmocni strukturę włosa, nawilży go i ochroni przed oddziaływaniem słońca, wysokiej temperatury i wolnych rodników.


Sprawdzone preparaty

Szampon i odzywka to nie wszystko, co pomoże nam w walce z czynnikami szkodzącymi strukturze włosów. Warto sięgnąć po inne produkty przeznaczone do profesjonalnej pielęgnacji włosów, których nie znajdziemy w zwykłych drogeriach. Mogą to być olejki, które nie tylko zapobiegną nieestetycznemu puszeniu się i elektryzowaniu włosów, ale również wzmocnią ich końcówki. Na szczególną uwagę zasługuje tu olejek arganowy oraz z czarnuszki. Czego jeszcze możemy użyć, by wzmocnić i chronić włosy? Dobrym rozwiązaniem są odpowiednio dobrane maski o działaniu mocniejszym niż odżywki. Warto również zaopatrzyć się w ampułki, których zaletą jest wysoka koncentracja składników aktywnych. Taka krótka, ale niezwykle intensywna kuracja skutecznie wzmacnia włosy i chroni przed uszkodzeniem. Ponadto spośród kosmetyków dedykowanych ochronie włosów na uwagę zasługują również toniki i wcierki. Jak więc się okazuje, wybór preparatów, dzięki którym zapobiegniemy niszczeniu włosów, jest niezwykle bogaty. Pamiętajmy jednak nie tylko o kosmetykach, ale też o zmianie codziennych nawyków. Warto ograniczyć stylizację włosów na gorąco, a gdy użycie prostownicy czy lokówki jest konieczne, stosować je wyłącznie na suche włosy. Nie należy zbytnio obciążać włosów produktami do stylizacji, unikać wysokiej temperatury i słońca. Dzięki temu włosy będą mocne, zdrowe i zadbane.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz