Artykuł sponsorowany

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Domy jednorodzinne stanowią łatwy łup dla włamywaczy, gdyż osiedla domów prywatnych są często zlokalizowane w odosobnionych częściach miasta. Takie położenie zachęca włamywaczy, gdyż rzadko uczęszczane okolicy stanowią mniejsze ryzyko niepowodzenia kradzieży. Wiele osób rezygnuje z montażu instalacji antywłamaniowej twierdząc, że problem ich nie dotyczy. Tymczasem już niewielkim kosztem można zabezpieczyć budynek przed niepowołanym dostępem.

Ochrona przed niepowołanym dostępem

Najlepszym sposobem, aby zapewnić sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa jest zapobieganie zagrożeniom. Włamywacze uciekają się do coraz nowszych metod kradzieży, które często są bardzo wyrafinowane i dzieją się niejako za przyzwoleniem właściciela. Żeby mieć kontrolę nad tym, kogo wpuszczamy do domu, warto zdecydować się na montaż domofonu. Kiedyś takie instalacje były przeznaczone do bloków, jednak coraz częściej decydują się na nie mieszkańcy domów jednorodzinnych. Bardziej zaawansowanym urządzeniem jest viedodomofon, który pozwala mieć wgląd w to, kto próbuje wejść na naszą posesję.

Ze względu na to, że systemy zabezpieczeń są coraz bardziej rozwinięte i zaawansowane technologicznie, nawet pod nieobecność możemy mieć wgląd na to, co się dzieje w domu czy na terenie posesji. Zdalny monitoring pozwala za pośrednictwem smartfona czy laptopa kontrolować sytuację w domu i w razie wykrycia zagrożenia, natychmiast zareagować. Monitoring kompatybilny z systemem alarmowym, dodatkowo połączony z czujnikami ruchu, to kompleksowa ochrona budynku, będąca dla w włamywacza przeszkodą nie do sforsowania.

Postaw na doświadczonego wykonawcę

Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, gdyż w przypadku kradzieży jesteśmy w stanie stracić dużo więcej. Cena montażu kompleksowej instalacji zabezpieczeń zależy przede wszystkim od wyboru urządzeń wchodzących w skład całego systemu. Nie należy również oszczędzać na wyborze specjalisty, który oferuje instalacje elektryczne i monitoringi. Fachowiec podpowie jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w konkretnej sytuacji i w jaki sposób rozmieścić poszczególne alarmy i czujniki. Można też samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo poprzez:

  • wycięcie gęstych krzaków, które mogą stanowić kryjówkę dla potencjalnego włamywacza,

  • odpowiednie rozmieszczenie lamp, aby rozświetlić całą posesję, uniemożliwiając prześlizgniecie się do domu przez niepowołanego gościa,

  • posiadanie psa, który w razie zauważenia obcego kręcącego się w pobliżu posesji, zaalarmuje mieszkańców szczekaniem i uniemożliwi przedostanie się włamywacza za płot.

Instalacje alarmowe i monitoring są najskuteczniejszą ochroną mienia, dlatego już na etapie projektu domu, warto uwzględnić urządzenia mające za zadanie chronić budynek przed włamaniem. Firma Peranek z Warszawy to renomowany dostawca usług z zakresu okablowania strukturalnego oraz różnorodnych systemów bezpieczeństwa. Specjalizuje się w projektowaniu, instalacji i konserwacji kompleksowych rozwiązań dla swoich klientów. W dziedzinie bezpieczeństwa Peranek dostarcza systemy sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), gwarantując ochronę mienia oraz pracowników. Ponadto, oferuje systemy sygnalizacji pożaru (SSP), które zapewniają szybką reakcję na zagrożenia ogniowe, oraz dźwiękowy system ostrzegawczy (DSO), który informuje o ewentualnych zagrożeniach.

Dla pełnej ochrony, firma oferuje także rozwiązania z zakresu telewizji przemysłowej (CCTV) oraz instalacje domofonowe i video-domofonowe. Instalacje nagłaśniające to kolejna usługa, która pozwala na efektywną komunikację i ostrzeganie w sytuacjach krytycznych. Peranek zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie projektowania, instalacji i utrzymania tych rozwiązań, co pozwala klientom na pełne zaufanie i spokój w kwestiach bezpieczeństwa i komunikacji w ich przedsiębiorstwach.

Opracowanie:
Warszawa, Ksawerów 21
tel. 22 853 34 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz