Artykuł sponsorowany

Jak zabezpiecza się ogrodzenia przed korozją i niszczeniem? Profesjonalne projektowanie i wykonawstwo ogrodzeń metalowych Centrum Ogrodzeń w Kampinosie

Jak zabezpiecza się ogrodzenia przed korozją i niszczeniem? Profesjonalne projektowanie i wykonawstwo ogrodzeń metalowych Centrum Ogrodzeń w Kampinosie

Ogrodzenie posesji warunkuje jej izolację od otoczenia, bezpieczeństwo, a także wpływa na wygląd i stylistykę całej działki. Stalowe konstrukcje płotów są wysoko cenione, ponieważ charakteryzują się wytrzymałością, solidnością i estetycznym prezentowaniem się. Można je zaliczyć do zdecydowanych klasyków, których styl nie przemija. Jednak ze względu na narażenie metali na wpływ warunków atmosferycznych należy zwrócić uwagę na zabezpieczenie ogrodzenia przed korozją i innymi uszkodzeniami. Centrum Ogrodzeń w Kampinosie ma na to swoje sposoby, a w dalszej części artykułu opowiemy o najpopularniejszych metodach.

Cynkowanie ogrodzeń metalowych

Cynkowanie to bardzo powszechny sposób na ochronę produktów wykonanych ze stali. Proces polega na pokryciu powierzchni danego przedmiotu warstwą cynku, który ma chronić go przed korozją. Wykorzystuje się dwa popularne sposoby cynkowania.

  • Cynkowanie galwaniczne, czyli z wykorzystaniem procesu elektrolizy, co oznacza, że niezbędne jest do tego użycie prądu. Ogrodzenie ocynkowane tym sposobem wymaga dodatkowego malowania, ale w jego wyniku powłoka cynku jest cienka i jednolita, co nie wpływa negatywnie na wygląd. Minusem jest jednak to, że warstwa ta może być mało trwała.
  • Cynkowanie ogniowe to proces, w którym poszczególne elementy zostają zatopione w roztopionym gorącym cynku. W wyniku tego na ogrodzeniu tworzy się grubsza i trwalsza powłoka, która dociera nawet do trudno dostępnych miejsc.
Ekspert z Centrum Ogrodzeń w Kampinosie tłumaczy nam:

Elementy cynkowane drugą metodą są zwykle bardziej wytrzymałe i mają zapewnioną ochronę na wiele lat zarówno na korozję, jak i na uszkodzenia mechaniczne, temperaturę i zużycie. Powłokę cynkową z powodzeniem można malować, dzięki czemu można zmienić wygląd ogrodzenia w miarę potrzeb.

Malowanie ogrodzeń

Ogrodzenie zabezpieczyć można także przy pomocy farby antykorozyjnej, którą nakłada się na powierzchnię metalu po jej uprzednim odpowiednim przygotowaniu.

Malowanie proszkowe ogrodzeń polecane jest zdecydowanie bardziej niż klasyczne przy pomocy zwykłej farby i pędzla. Tradycyjny sposób może się sprawdzić w przypadku kiedy mamy do pokrycia małą i nieskomplikowaną konstrukcję, która nie zajmie dużo czasu i nie będzie problemem odnawianie tego, co jakiś czas. Jednak w przypadku większych ogrodzeń metoda proszkowa może znacznie ułatwić cały proces, a dodatkowo zapewnić trwałość efektów na dłużej. Polega ona na pokryciu powierzchni przewodzącej naelektryzowanymi cząsteczkami farby, a następnie nagrzaniu całości do wysokich temperatur, w wyniku czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Skutkiem jest uzyskanie grubej i jednolitej powłoki, odpornej na korozję i uszkodzenia.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz