Materiał Partnera

Jak zaaranżować wnękę w mieszkaniu?

Jak zaaranżować wnękę w mieszkaniu?

Wybierając mieszkanie, staramy się szukać lokali, które będą jak najbardziej funkcjonalne- proste ściany, ustawne wnętrza. Pomieszczenie, w którym obecna jest wnęka stanowią dla nas pewne wyzwanie aranżacyjne. Tymczasem taki element architektoniczny można wykorzystać w ciekawy i bardzo praktyczny sposób. Jak zagospodarować wnękę?

Mała wnęka, mały kłopot

Z wnękami w mieszkaniach spotykamy się stosunkowo często. Powstają one zazwyczaj na skutek remontów, przebudowy lub są też celowo zastosowanym elementem architektonicznym. Zazwyczaj mamy do czynienia z niewielkim otworem, który należy efektywnie zaaranżować. Mała wnęka doskonale sprawdzi się jako miejsce do wyeksponowania pamiątek z podróży, rodzinnych zdjęć czy innych dekoracyjnych bibelotów. Możemy także potraktować ją jako biblioteczkę. Wystarczy poprosić znajomego stolarza o wykonanie i zamontowanie półek na wymiar. Jeśli wnęka znajduje się w łazience możemy ją wykorzystać jako miejsce do przechowywania ręczników lub domowej chemii gospodarczej.  W tym celu warto zagospodarować ją jako szafkę.

Duża wnęka, duże możliwości

Jeśli w naszym mieszkaniu znajduje się wnęka o dużych gabarytach, mamy zdecydowanie szersze pole do popisu. Taka wnęka może pełnić wiele funkcji. Jak zapewnia specjalista z zakładu stolarskiego Magda Meble- klienci najchętniej decydują się na jej całkowitą zabudowę z przeznaczeniem na szafę bądź garderobę. Zwiększamy wówczas powierzchnię potrzebną do przechowywania różnych rzeczy oraz ułatwiamy sobie wybór codziennych ubrań, które zazwyczaj tkwią poupychane w szafach. Dużą wnękę w salonie można wykorzystać na kącik telewizyjny. Wystarczy postawić w niej komodę lub stolik rtv wykonany na zamówienie i podłączyć niezbędny sprzęty elektroniczne. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo modne, ale pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Zamiast telewizora, we wnęce można umieścić duże lustro, które będzie spełniać funkcję dekoracyjną oraz optycznie powiększy pomieszczenie. Ten element konstrukcyjny można wykorzystać też jako miejsce do pracy. Trzeba pomyśleć jedynie o biurku, które będzie pasowało do wymiarów wnęki. Jeśli nie wiemy jak zagospodarować ją w kuchni, stwórzmy z niej spiżarnię. W tym przypadku także nie objedzie się bez pomocy doświadczonego stolarza, który wykona projekt w oparciu o nasze potrzeby i dostępne miejsce. Wnęka w kuchni może posłużyć również pod zabudowę sprzętów gospodarstwa domowego.

Podsumowanie

Wnęka w mieszkaniu nie musi stanowić trudności aranżacyjnych. Wystarczy tylko ciekawy pomysł i można ją wykorzystać z estetyczny i funkcjonalny sposób. Z pomocą sprawdzonego zakładu stolarskiego, z pewnością osiągniemy zamierzone efekty.

Opracowanie:
Jawornik 283
tel. 507 523 059
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz