Materiał Partnera

Jak zaaranżować kuchnię? Przykłady aranżacji

Jak zaaranżować kuchnię? Przykłady aranżacji

Aranżacja kuchni w dzisiejszych czasach to już nie jest problem związany z brakiem możliwości znalezienia wymarzonych przez nas mebli czy dekoracji. W tej chwili to jest raczej  problem wyboru takich elementów spośród setek możliwości, które będą idealnie do siebie pasowały i odpowiadały naszym indywidualnym wymaganiom. Kluczowe elementem jest podjęcie na początku właściwej decyzji o stylistyce, w jakiej wykończymy swoją kuchnię. W naszym artykule podpowiadamy kilka bardzo ciekawych rozwiązań.

Połączenie bieli z drewnem

Pierwszą naszą propozycją jest zdecydowanie się na wybór białych mebli kuchennych, z drewnianymi elementami. Taka kolorystyka będzie doskonale pasowała przede wszystkim do kuchni w aneksach oraz w oddzielnych kuchniach, w których jest mało światła. Biała kolorystyka będzie nam rozświetlała i optycznie powiększała ciemne pomieszczenie, natomiast w połączonym z salonem aneksie sprawi, że kuchnia nie będzie dominowała nad aranżacją pokoju dziennego, tylko stanie się jej ciekawym uzupełnieniem. Ważne jednak, żeby mając już białe szafki dodać do nich jakieś elementy w innym kolorze.

Jeżeli mamy wystarczającą ilość miejsca, żeby chociaż na jednej ścianie zrezygnować z górnych szafek, ciekawą opcja będzie dodanie do białych szafek na dole drewnianego blatu oraz powieszenie nad nimi drewnianej nadstawki  lub samych półek. Pamiętajmy, że warto wykonać meble kuchenne na zamówienie, ponieważ dzięki temu uda nam się maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Kuchnie loftowe w stylu industrialnym

Bardzo popularnym w ostatnich latach sposobem aranżacji wnętrz, nie tylko kuchni, jest wybór surowego, a jednocześnie bardzo eleganckiego, stylu industrialnego. Taka stylistyka najlepiej się sprawdza przede wszystkim w dużych przestrzeniach loftowych, ale nie znaczy to, że nie może być również zastosowana w mniejszych kuchniach, nawet w znajdujących się  w kawalerkach aneksach kuchennych. W mniejszych przestrzeniach trzeba jednak jeszcze dokładniej rozplanować wszystkie elementy, tak aby urządzane wnętrze było na pewno w pełni funkcjonalne i wygodne.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, projektant wnętrz z firmy ZOV w Poznaniu, która jest cenionym w regionie producentem mebli i mebli na wymiar: Przestrzenie i meble loft charakteryzują się surową formą i brakiem wyraźnego podziału na określone sekcje użytkowe. Takie meble kuchenne są zazwyczaj w różnych odcieniach szarości, z dodatkiem metalowych  szklanych dodatków. W naszej ofercie posiadamy bardzo duży wybór mebli loft, nie tylko kuchennych. Zajmujemy się także wykonywaniem takich mebli na wymiar.

Jeżeli jednak nie do końca pasuje nam stylistyka mebli i pomieszczeń loftowych, możemy zastosować półśrodki. Nie musimy kompletnie rezygnować z mebli industrialnych, ale zawsze możemy je wzbogacić także o inne, nieco cieplejsze elementy, które będą w bardziej żywych barwach. Doskonałym uzupełnieniem będą elementy drewniane lub szklane. Na ścianie w kuchni industrialnej możemy umieścić cegłę, natomiast na podłodze kolorowy dywan lub płytki.

Jeżeli odpowiednie podejdziemy do zadania stworzenia ciekawej aranżacji kuchni, to może się to stać bardzo ciekawym i rozwijającym zadaniem.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz