Materiał Partnera

Jak wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?

Jak wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?

Sprzęt określany mianem rehabilitacyjnego to szeroka gama produktów o różnym przeznaczeniu. Korzystanie z urządzeń do rehabilitacji może być wskazane po przebytym urazie lub zabiegu. Wykorzystują je na co dzień również osoby niepełnosprawne i seniorzy. Z poniższego poradnika dowiesz się, jak wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny i kiedy bardziej opłacalny jest jego zakup.

Kwestia tego, czy bardziej opłacalny jest zakup, czy też wynajem sprzętu jest zależna przede wszystkim od tego, dla kogo jest on przeznaczony i jak długo będzie używany. Istotny jest też rodzaj potrzebnego urządzenia (lub urządzeń).

Sprzęt rehabilitacyjny po urazie lub zabiegu ortopedycznym

Jeśli Ty lub Twój bliski potrzebujecie kul, wózka inwalidzkiego lub innego podobnego sprzętu w związku z przebytym urazem czy zabiegiem ortopedycznym, często najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Okres rekonwalescencji pacjentów ortopedycznych – pod warunkiem, że nie mamy do czynienia z wyjątkowo skomplikowanym przypadkiem – zwykle trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Oznacza to, że zakup na własność dość drogiego sprzętu, który nie jest refundowany, byłby nieopłacalny. Wyjątkiem są sytuacje, gdy urządzenia rehabilitacyjne powinny być indywidualnie dopasowane do wymogów pacjenta. Chodzi o specjalistyczne wkładki ortopedyczne, gorsety czy kołnierze trzeba kupić na własność.

Sprzęt rehabilitacyjny dla seniora lub osoby niepełnosprawnej

W przypadku osób starszych o ograniczonej mobilności lub innych potrzebach zakup sprzętu rehabilitacyjnego na własność może okazać się koniecznością. To samo tyczy się osób dotkniętych trwałą niepełnosprawnością (w tym dzieci). Zwykle korzystanie z pomocy specjalistycznych urządzeń ma w tym przypadku charakter długotrwały. Ich zakup,
w zależności od rodzaju produktu, może być bardziej opłacalny od wynajmu nawet już
w przypadku kilkumiesięcznej eksploatacji. Jednocześnie własny sprzęt rehabilitacyjny oznacza większy komfort i możliwość dopasowania go do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wózki inwalidzkie czy tzw. balkoniki można kupić również z drugiej ręki, co pomoże zredukować koszty. Analogicznie niepotrzebne urządzenia można sprzedać (bezpośrednio lub w komisie), a także oddać szpitalowi, fundacji lub innej instytucji, w której mogą się przydać.

Gdzie wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?

Podstawowe urządzenia do rehabilitacji można czasami wypożyczyć w szpitalu czy poradni. Na rynku funkcjonują też specjalistyczne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego, które zapewniają szeroki asortyment i elastyczne warunki wynajmu. Najlepiej zgłosić się więc do jednej z nich. W przypadku, gdy urządzenia rehabilitacyjne potrzebne są jedynie na określony czas, jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie. Niekiedy wypożyczalnie działają przy sklepach medycznych – tak jest np. w przypadku firmy Orticon w Grodzisku Mazowieckim. Warto udać się do takiego właśnie punktu i porównać ceny wynajmu oraz zakupu wybranego sprzętu, co pozwoli podjąć najlepszą decyzję. Na miejscu można również skorzystać z porady wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

Opracowanie:
Grodzisk Mazowiecki, Grunwaldzka 4A, wejście od ulicy Sadowej
tel. 22 734 40 96
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz