Materiał Partnera

Jak wykorzystać witraże w dekoracji wnętrz?

Jak wykorzystać witraże w dekoracji wnętrz?

Witraże mogą stanowić piękną i niebanalną dekorację naszego domu. Zazwyczaj widujemy je w budynkach sakralnych i kojarzą się nam głównie z motywami religijnymi. Warto odmienić swój sposób myślenia ponieważ wykorzystanie witraży w domu pozwala na stworzenie unikalnego klimatu. Zależnie od dnia i pory roku światło przenikające przez szkło wygląda inaczej nadając wnętrzu wyjątkowości. Jak wykorzystać witraże, by odmienić nasze mieszkanie i ile to kosztuje?

Gdzie umieścić witraże, by stworzyć niesamowity efekt?

 Warto podkreślić, że witraże pasują do każdego rodzaju wnętrza. Doskonale sprawdzą się w nowoczesnych loftach, jak i uatrakcyjnią bardziej tradycyjne pomieszczenia. Najczęściej umieszcza się witraże w oknach lub drzwiach. To przez nie wpada do domu najwięcej światła, więc w prosty sposób można uzyskać niebywały efekt iluminacji. Wiele zależy też od tego na jaki rodzaj szkła się zdecydujemy oraz jaki wybierzemy motyw. Witraże nadadzą się znakomicie do pomieszczeń, które chcemy uczynić bardziej prywatnymi np. do łazienki czy sypialni. Mogą one pomóc w zakryciu niezbyt interesującego krajobrazu za oknem. Szyby witrażowe można wykorzystać także w meblach. Szczególnie popularne ostatnio są one w meblach kuchennych, gdyż w prosty sposób można dzięki nim odmienić design pomieszczenia. Witraże zastosować można także w ściankach działowych, świetlikach. Bardzo efektownie wyglądają też lampy, posiadające witrażowe klosze oraz kolorowe lampiony. Możliwości jest naprawdę wiele, a ograniczają nas jedynie własna wyobraźnia oraz możliwości finansowe.

Ile kosztuje wykonanie witrażu?

Koszty związane z zaprojektowaniem oraz wykonaniem witrażu są tak naprawdę bardzo indywidualne. W cenę witrażu wlicza się jego powierzchnia i stopień komplikacji oraz technika, która zostanie wykonany. Ważną częścią ceny końcowej jest także rodzaj szkła, transport oraz montaż. Tworzenie witrażu to bardzo czasochłonne i skomplikowane zadanie, dlatego warto znaleźć fachowca, który zna się na rzeczy. Powinna cechować go sumienność, uczciwość oraz doświadczenie. Godnym zaufania producentem witraży jest Pracownia Witraży Artystycznych i Sakralnych, której właścicielem jest Krzysztof Koczar. Firma wyróżnia się na tle innych konkurencyjnymi cenami oraz otwartością nawet na najbardziej nietypowe pomysły. Wszystkie witraże wykonywane są tam z dbałością o najmniejszy szczegół w trosce o zadowolenie każdego klienta. Wybrany projekt przed wykonaniem jest drobiazgowo omawiany, by efekt końcowy był satysfakcjonujący dla obu stron.

Opracowanie:
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz