Materiał Partnera

Jak wykorzystać tkaniny w aranżacji wnętrza?

Jak wykorzystać tkaniny w aranżacji wnętrza?

Tkaniny nigdy nie wychodzą z mody. Nadają wnętrzom ciepłego oraz przytulnego wyglądu. Mnogość ich materiałów i wzorów sprawia, że pozwalają osiągnąć dowolny efekt aranżacyjny. Poza tradycyjnymi zastosowaniami, jak poduszki czy zasłony, można je spotkać także w nietypowych miejscach. Futrzane tapety czy wełniane ubranka na kubki są oryginalne, a przy tym niezwykle stylowe.

Zupełnie nowy charakter

Chcąc stworzyć miejsce z oryginalnym, nieco tajemniczym klimatem, warto postawić na kotarę zamiast drzwi lub jako element kończący korytarz. Kawiarnia w stylu lat 20., przejście do eleganckiego domowego gabinetu – miejsc na zastosowanie tego pomysłu jest wiele. Dekoracyjne tkaniny można zakończyć u dołu przy pomocy skóry. Pozwoli to na łatwiejsze czyszczenie materiału.

Innym sposobem na dodanie aranżacji pazura jest wykorzystanie tapicerowanych ścian. Otoczony nimi salon zostanie wygłuszony, a jednocześnie nabierze bardziej relaksacyjnego klimatu. Będzie kojarzył się z miejscem odprężenia i rozrywki. Tapicerowane ściany dają dużą dowolność pod względem wzornictwa. Można postawić na szalone krzykliwe kolory lub stonowane, głębokie barwy, od których emanuje spokój.

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

Obrus stanowi świetne uzupełnienie stołu. To niezbędny element jadalnianego wystroju. Dla ułatwienia sobie życia można postawić na obrus hydrofobowy. Nie będą na nim osadzać się plamy, które są częstą zmorą oraz nierzadko okazują się niespieralne. Szukając czegoś bardziej stylizowanego, nie sposób nie zwrócić uwagi na obrusy lniane. Nadają one efekt postarzenia wystroju. Sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych, ale w designerskich pomieszczeniach mogą być równie dobrym wykończeniem. Dla zwiększenia jednolitości pomieszczenia, możliwe jest dobranie do obrusu lnianych zasłon. Powtórzenie tego samego motywu wzmocni jego wydźwięk, a także zmniejszy prawdopodobieństwo bałaganu stylizacyjnego.

Przywracanie dawnej świetności

Kiedy po latach fotele i kanapy tracą swój atrakcyjny wygląd, nie trzeba od razu decydować się na zakup nowego wyposażenia. Projektanci z firmy Mieszkanie Jak Marzenie radzą postawić na nową tapicerkę z kilku powodów. Po pierwsze – jest to rozwiązanie ekologiczne, sprawne meble nie będą wyrzucone, a jedynie odnowione. Po drugie – pozwala na naprawdę dużą dowolność. Kupując nowe meble zwykle do wyboru jest niewielki wzornik. Tapicerowanie z własnym pomysłem może zapewnić ciekawszy efekt, ponieważ wybór staje się uzależniony jedynie od indywidualnej pomysłowości.
Opracowanie:
Szczecin, Gorkiego 4 lok. 1
tel. 91 461 55 28
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz