Artykuł sponsorowany

Jak wykończyć poddasze, aby było funkcjonalne i piękne?

Jak wykończyć poddasze, aby było funkcjonalne i piękne?

Mieszkania na poddaszu to idealne miejsce do życia dla młodego małżeństwa. Często lokale użytkowe ze skosami, można również spotkać w odnowionych kamienicach oraz w nowoczesnych apartamentowcach. Jak jednak wykończyć poddasze, aby było funkcjonalne i piękne. Razem z nami poznasz garść inspiracji, które warto omówić ze swoim wykonawcą!

Zacznijmy od docieplenia obiektu

Jeśli nasze poddasze nie jest mieszkaniem w apartamentowcu, czy kamienicy, ale jest tworzone na strychu domu jednorodzinnego, z pewnością początkowymi fazami prac, będą te montażowe instalacji elektrycznych, a także te dotyczące wymiany podłoża – jego wzmocnienie. Istotne dla funkcjonalności jest również docieplenie obiektu. Tu można zastosować zarówno technologię pianek poliuretanowych, jak też wełny mineralnej. We wnętrzach nigdy nie stosuje się zaś styropianu. Samo docieplenie musi być zaś dokładnie zaprojektowane tak, aby spełniać warunki energetyczne danego obiektu. Zapewni to duże oszczędności grzewcze! Zapomnieć przy tym nie można o wymianie okien, oraz o zastosowaniu wysokiej jakości wentylacji, czy to grawitacyjnej, czy mechanicznej. Mikroklimat na poddaszu zawsze jest inny, niż na niższych kondygnacjach, dlatego należy go „zaprojektować”, jeszcze przed całym remontem.

Wybierz wydajne systemy działowe

Jeśli chodzi o estetyczną oraz funkcjonalną organizację przestrzeni mieszkania na poddaszu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na systemy ścian działowych. Dla małych pomieszczeń lepiej wybierać wersję otwartej loftowej przestrzeni, z minimalną ilością ścian. Dzisiaj można nawet oddzielić sypialnię pięknym regałem, czy też szklaną barwioną taflą z rozsuwanymi drzwiami. W większych przestrzeniach, można stosować zarówno standardowe pustaki, jak i bloczki silikatowe, czy płyty kartonowo gipsowe. Ostatni wymieniony materiał, wyróżnia się łatwością i szybkością montażu, a przy tym niską ceną i możliwością dowolnego aranżowania. Tynkowanie płyt, gipsowanie, czy ich malowanie i tapetowanie, wygląda podobnie, jak w przypadku innych rodzajów ścian

Nie bój się aranżacyjnego szaleństwa

Mieszkania na poddaszu warto tworzyć w stylach, które idealnie pasują do skosów dachów, czy do estetyki krokiew. Warto stawiać na styl wiejski, rustykalny, skandynawski, loftowy oraz industrialny. Kolory należy zaś dobierać w stonowanych jasnych barwach, które dodatkowo rozświetlą wnętrza. Jeśli chodzi zaś o meble, najlepiej zamawiać je na wymiar. To wtedy zabudowa kuchenna, może być dostosowana do skosu dachu, a odpowiednie szuflady mogą być montowane pod schodami! Pomysłów aranżacyjnych jest tysiące, ale aby je zrealizować potrzeba dobrego projektanta oraz wykonawcę. Wysokim profesjonalizmem wyróżnia się ekipa ART-DOM, która stara się tworzyć przestrzenie modne, funkcjonalne, a także proekologiczne i energooszczędne. To właśnie z takim wykonawcą, zagwarantujesz sobie znaczne optymalizacje kosztów całego przedsięwzięcia. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz