Materiał Partnera

Jak wykończyć mieszkanie? Porady aranżacyjne

Jak wykończyć mieszkanie? Porady aranżacyjne

Kiedy kupujemy własne „M”, chcemy, aby spełniało nasze oczekiwania w stu procentach. Ważny jest nie tylko metraż i układ mieszkania, ale także jego aranżacja. W pierwszej kolejności często myślimy o funkcjonalnych meblach, tymczasem powinniśmy się skoncentrować na wykończeniu ścian i podłóg. Przygotowaliśmy krótki poradnik o tym, na jakie materiały najlepiej postawić.

 Podłogi w mieszkaniach

Podłoga w łazience właściwie nie podlega żadnej dyskusji – wybieramy płytki ceramiczne, które odpowiadają nam pod względem koloru i kształtu, biorąc pod uwagę pozostałe elementy wykończenia. Najwięcej wątpliwości mamy co do podłóg w pokojach, dlatego na nich skoncentrujemy się w naszym artykule. Na czym powinno nam zależeć, poza przyjemnym dla oka wyglądem?

Każdemu klientowi zależy na tym, by podłoga była odporna na zarysowania, wytrzymała i łatwa do czyszczenia – mówi nam przedstawiciel sklepu z materiałami do wykończenia wnętrz Mersi.pl, w którym znajdziemy szeroki wybór produktów. 

Większość klientów decyduje się na panele podłogowe, które są niedrogie i łatwo się je układa. Wybór wzorów i kolorów jest dziś naprawdę spory. Jeśli jednak zależy nam na podłodze, którą będzie można odświeżyć po latach, jeśli planujemy nie zmieniać aranżacji przez długi czas, zdecydowanie bardziej opłaca się wybrać podłogę drewnianą, którą można cyklinować. To rozwiązanie trwałe, naturalne i uznawane za bardzo eleganckie. Podłoga drewniana zapewnia też lepszą izolacyjność termiczną.

 Ściany w mieszkaniach

Kiedy zastanawiamy się nad wykończeniem ścian w mieszkaniu, w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl farba i tapeta – i słusznie. Czasem jednak chcielibyśmy urozmaicić ściany w naszych mieszkaniach o ciekawe dekoracje, które nadadzą wnętrzom charakteru. Na co się wtedy zdecydować? Dobrym rozwiązaniem są panele ścienne, które możemy znaleźć w naprawdę ciekawych formach. Dobrym przykładem są panele typu pure wood, które przypominają ułożone na sobie bale ściętego drewna, czy panele ścienne typu cube, które wyglądają, jak ułożone na sobie w ciekawy sposób kostki wycięte z drewna, a pod innym kątem przeplatankę z drewnianych pasów. Na rynku dostępne są także panele, które nawiązują do egipskiej starożytności, z hieroglifami, znakami zodiaku, czy orientalnymi symbolami. Warto wzbogacić pomieszczenia o dekoracje ścienne, które wcale nie muszą mocno rzucać się w oczy. Przy aranżacji mieszkania warto brać pod uwagę wszystkie możliwości, jakie oferuje rynek i urządzić własne „M” w taki sposób, by cieszyło oko wszystkich domowników, a gości wprowadzało w zachwyt.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz