Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Peeling kawitacyjny to zabieg wykorzystujący zjawisko kawitacji, w trakcie którego zachodzą reakcje powodujące rozbicie wiązań między martwymi komórkami warstwy rogowej naskórka, a następnie skutecznego złuszczenia tych komórek. Na jego wykonanie najczęściej decydujemy się w salonie kosmetycznym, jednak peeling kawitacyjny w domu też jest możliwy. Jak go wykonać? Jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego wybrać?

Czego potrzebujesz, aby wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Kawitacja to zjawisko, które polega na szybkiej przemianie fazy ciekłej w gazową. Kiedy ultradźwięki emitowane przez urządzenie do peelingu kawitacyjnego zderzą się ze zwilżoną skórą, dojdzie do wytworzenia mikropęcherzyków gazu. Zmieni się też ciśnienie i zajdą reakcję, w efekcie których dojdzie do rozbicia wiązań między martwymi komórkami warstwy rogowej naskórka, a następnie skutecznego złuszczenia tych komórek.

Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych zabiegów w salonach kosmetycznych. Aby go przeprowadzić, będziesz potrzebować produktu, którym nawilżysz twarz. Może to być woda różana, sól fizjologiczna lub woda źródlana. Pamiętaj, aby nie używać do zabiegu wody prosto z kranu.

Aby wykonać kawitację w domu, nie trzeba kupować specjalistycznych produktów. Warto jednak zaopatrzyć się w maseczkę, która ma właściwości kojące. Dobrym pomysłem będzie zakup maseczki na twarz z alg, która ukoi naszą skórę już po zakończeniu peelingu.

Oczywiście nie przeprowadzimy peelingu kawitacyjnego w domu bez specjalnego urządzenia. Jaki produkt najlepiej wybrać?

Jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu wybrać?

Urządzenie do kawitacji przypomina elektroniczny termometr zakończony metalową szpatułką. Jest bezprzewodowe i bardzo wygodne w użyciu. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujesz, może ono posiadać cyfrowy wyświetlacz, na którym ustawia się odpowiednie parametry a także funkcję odliczania czasu zabiegu.

Najtańszy sprzęt kupisz już za około 150 złotych. Droższe modele będą kosztować od 300 do 500 złotych, a te najbardziej profesjonalne – nawet 1000 złotych.

Jakie urządzenie najlepiej wybrać? Warto, aby aparat do peelingu kawitacyjnego posiadał funkcję ustawiania czasu, samoistnego wyłączania się po przekroczeniu czasu zabiegu czy pokazywania stanu zużycia baterii. Najważniejsze jest jednak, abyś wiedział, jak prawidłowo go używać, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

  1. Wykonaj pełny demakijaż twarzy. Zdejmij biżuterię i wszystkie metalowe dodatki (także zdejmowany aparat na zęby).
  2. Namocz wacik w płynie i zwilż nim skórę twarzy.
  3. Szpatułką urządzenia ustawioną pod kątem 45 stopni zacznij przesuwać po zwilżonej skórze.
  4. Jeśli poczujesz, że skóra na nowo robi się sucha, po raz kolejny zwilż ją przygotowanym płynem.
  5. Co jakiś czas zbieraj zanieczyszczenia, które pojawiają się na szpatułce, suchym wacikiem.
  6. Pamiętaj, aby nie zatrzymywać urządzenia na dłużej w jednym miejscu – możesz doprowadzić do poparzeń i uszkodzenia skóry. Omijaj też okolice ust i oczu.
  7. Zabieg nie powinien trwać dłużej, niż 15 minut. Po jego zakończeniu przemyj skórę płynem i nanieś maskę kojącą.
  8. Po zmyciu maski posmaruj twarz kremem.

Peeling kawitacyjny – efekty zabiegu

Wykonywanie peelingu kawitacyjnego jest szczególnie polecane osobom z cerą tłustą i mieszaną, które borykają się z zaskórnikami i nadmiernym wydzielaniem sebum. Mogą go jednak wykonywać również osoby posiadające skórę suchą.

Kawitacja oczyszcza pory, pozytywnie wpływa na proces wydzielania sebum i pomaga spłycić blizny potrądzikowe. Jej regularne wykonywanie sprawia, że na skórze jest mniej przebarwień i niedoskonałości.  Ponadto peeling poprawia elastyczność skóry i dodaje jej blasku, wygładza również drobne zmarszczki.

Aby uzyskać maksymalny efekt, jaki daje kawitacja, najlepiej wykonać serię od 10 do 12 zabiegów, raz w tygodniu. Jeśli masz delikatną skórę, powtarzaj zabieg raz na dwa tygodnie.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (3)
2.3
Komentarze
Dodaj komentarz