Jak wykonać mikrodermabrazję w domu?

Jak wykonać mikrodermabrazję w domu?

Mikrodermabrazja to idealny zabieg, jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry – pozbyć się trądziku, blizn, przebarwień, zmarszczek. Zastanawiasz się, czy na zabieg musisz umówić się wyłącznie w salonie? Nie, mikrodermabrazję możesz wykonać samodzielnie w domu. Przeczytaj, co jest potrzebne do domowej mikrodermabrazji i o czym musisz pamiętać, by zabieg przebiegł prawidłowo.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, który polega na mechanicznym ścieraniu naskórka przy pomocy strumienia mikrokryształów, głowic diamentowych lub tlenu i soli fizjologicznej. Zabieg ten może skutecznie zredukować trądzik, przebarwienia, rozszerzone pory, blizny i zaskórniki.

Co jest potrzebne do wykonania mikrodermabrazji w domu?

Mikrodermabrazję można wykonać nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale także domowym zaciszu. Do przeprowadzenia mikrodermabrazji w domu potrzebne jest specjalne urządzenie, które możesz kupić przez internet. Jest to spory wydatek, ceny kształtują się między 200 a 1000 zł i więcej, jednak te najdroższe opcje przeznaczone są raczej dla profesjonalistów. Jeśli nie chcesz inwestować w drogi sprzęt, alternatywą jest zestaw kosmetyków do domowej mikrodermabrazji, który znajdziesz w drogeriach.

Jak działa urządzenie do domowej mikrodermabrazji?

Urządzenie do domowej mikrodermabrazji ma za zadanie złuszczyć martwy naskórek i sprawić, by skóra zaczęła wytwarzać kolagen i elastynę. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się zmarszczek, przebarwień, trądziku i zadbać o promienną skórę.

Urządzenie wyposażone jest w specjalną nakładkę ssącą, którą przykłada się do skóry. W zestawie zwykle mamy do wyboru zwykłą nakładkę oraz dodatkową, przeznaczoną do skóry wrażliwej. Nakładka przylega dokładnie do powierzchni skóry i zasysa ją od środka. Urządzanie należy przesuwać od wewnątrz i kierować się na zewnątrz wybranego fragmentu skóry. Na początku nie należy przykładać głowicy więcej niż trzy w tym samym miejscu, z czasem liczbę powtórzeń można zwiększyć.

A może kosmetyki do mikrodermabrazji w domu?

Jeśli nie przekonuje cię zakup urządzenia, poszukaj kosmetyków do domowej mikrodermabrazji. W drogeriach i internecie oferowane są specjalne zestawy do 30-dniowej kuracji. W komplecie znajdziesz peeling termiczny, ampułki z kwasem glikolowym oraz ampułki wypełnione płynem neutralizującym. Taki zestaw dodatkowo uzupełniony jest o krem z filtrem UV, który należy codziennie stosować, by chronić złuszczoną skórę przed słońcem.

Dzięki kuracji skóra jest dogłębnie oczyszczona i wygładzona, staje się jędrna i promienna. W drogeriach czekają również pojedyncze kosmetyki, które według opisu producenta mają działanie zbliżone do mikrodermabrazji, w tym specjalne kremy i peelingi. Najlepsze efekty uzyskasz jednak, stosując cały zestaw.

Czy warto zdecydować się na domową mikrodermabrazję?

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w urządzenie lub kosmetyki? Tak, ale pod warunkiem, że wykonasz cały zabieg poprawie, zgodnie z instrukcją i przez określony czas wskazany przez producenta. Zastosowanie domowych zabiegów jedynie raz na jakiś czas, a w dodatku niedbale, nie przyniesie oczekiwanych efektów, nawet jeśli wydasz na sprzęt kilka tysięcy złotych.

Zanim jednak sięgniesz po urządzenie lub inne preparaty, koniecznie umów się do specjalisty medycyny estetycznej lub kosmetologa, który oceni, czy twoja skóra nie jest zbyt wrażliwa na mocne złuszczanie. Pamiętaj o przeciwskazaniach – mikrodermabrazji nie powinny wykonywać osoby, które mają stany zapalne z powodu trądziku, cerę naczynkową, rany, choroby skóry, w tym łuszczycę.

Jeśli obawiasz się ewentualnych powikłań, najlepiej wybierz się do profesjonalnego salonu, w którym zabieg wykona specjalista.

Dowiedz się więcej o mikrodermabrazji i cerze naczynkowej.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz