Materiał Partnera

Jak wygodnie zarządzać salonem fryzjerskim?

Jak wygodnie zarządzać salonem fryzjerskim?

Zarządzanie firmą – nawet niewielką – to niełatwe zadanie. Wie o tym każdy, kto chociaż raz próbował prowadzić własny biznes. Nawet jeśli mamy tylko niewielki salon fryzjerski, zapanowanie nad wszystkimi ważnymi sprawami może być wyzwaniem. Nie ma sensu się poddawać – lepiej poszukać rozwiązania problemu. Doskonałą pomocą w prowadzeniu firmy może się okazać odpowiednio dobrany program komputerowy dla przedsiębiorców.

Nie bój się wyzwań

Własny salon fryzjerski to spełnienie marzeń wielu osób pasjonujących się strzyżeniem i stylizacją włosów. Często jednak okazuje się, że kiedy mamy już ten swój upragniony salon, wcale nie jesteśmy szczęśliwi. Mnóstwo obowiązków, wynikających z prowadzenia własnego biznesu, setki formalności, a do tego jeszcze konieczność koordynowania pracy zatrudnionych przez nas fryzjerek i umawianie klientek na wizyty… Sporo tego, zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy. Wszystkie sprawy związane z prowadzeniem biznesu mogą nas przytłoczyć i odebrać nam radość z posiadania własnej firmy. Na szczęście można to wszystko dobrze zorganizować i sprawić, że wszystko pójdzie łatwiej. Wystarczy wypracować odpowiedni system pracy i zaopatrzyć się w porządny program komputerowy.

Wszystko w jednym miejscu

Co nam daje profesjonalny program komputerowy do prowadzenia salonu fryzjerskiego? Przede wszystkim pozwala trzymać wszystkie informacje w jednym miejscu i wygodnie się między nimi poruszać. Bardzo dobrym, sprawdzonym w wielu salonach, programem dla fryzjerek jest Merlin. Można go znaleźć w ofercie firmy S.O.S s.c. P.M. Wesołowscy. Program ułatwia pracę właściwie na każdym etapie działania salonu fryzjerskiego – mogą korzystać z niego wszyscy pracownicy – od recepcjonistki, przez stylistę fryzur, aż po menagera. Program pozwoli nam na bezpieczne gromadzenie i przechowywanie danych osobowych naszych klientów, da nam też możliwość filtrowania bazy danych według wielu różnych parametrów. Możemy w nim prowadzić terminarz, przechowywać historię wizyt klientów, a także wykonywać podsumowanie wizyty i sprzedaż usługi bezpośrednio przez program. To rozwiązanie daje nam możliwość zarządzania nie tylko pracą salonu – dzięki niemu mamy też na bieżąco dostęp do stale aktualizowanego magazynu produktów. Możemy też stworzyć swój katalog usług, co pozwoli na wprowadzenie promocji, abonamentów i pakietów. Dzięki programowi Merlin możemy też promować swój biznes – na przykład automatycznie wysyłając do klientów SMS-y i e-maile z informacjami o aktualnych promocjach.

Porządek w sprawach kadrowych

Wymienione wyżej udogodnienia to nie wszystkie możliwości, jakie daje dobrze przemyślany program dla salonów fryzjerskich.  Merlin pozwala nam też wygodnie zajmować się sprawami kadrowymi – możemy planować czas pracy, ustalać grafik i wyliczać wynagrodzenia. Każdy pracownik może otrzymać własne konto z określonym poziomem dostępu. Właściciel salonu za pośrednictwem programu może kontrolować wydatki salonu i stan gotówki w kasie. Do jego dyspozycji jest mnóstwo raportów, które pozwalają dokładnie analizować funkcjonowanie salonu. Dzięki temu wiemy, w jakim kierunku najlepiej rozwijać swój biznes.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz