Artykuł sponsorowany

Jak wyglądają zabiegi w ramach leczenia kanałowego zębów?

Jak wyglądają zabiegi w ramach leczenia kanałowego zębów?

Zęby, które ze względu na zaawansowane zmiany chorobowe kwalifikują się do ekstrakcji, nierzadko mogą zostać uratowane dzięki leczeniu kanałowemu. Zabiegi w tym zakresie wciąż kojarzą się pacjentom z bólem i dyskomfortem, jednak wykonane prawidłowo oraz z użyciem znieczulenia miejscowego są w pełni bezpieczne. Kluczowa jest bardzo wysoka skuteczność leczenia kanałowego. Na czym ono dokładnie polega?

Na czym polega leczenie kanałowe zębów?

Próchnica pojawiająca się w jamie ustnej to objaw, którego nie należy bagatelizować. Brak odpowiedniego leczenia prowadzi do zaawansowanych zmian chorobowych, w tym m.in. martwicy miazgi zęba. W takiej sytuacji ekstrakcji można uniknąć poprzez właśnie zabiegi w ramach endodoncji. Leczenie kanałowe polega na usunięciu wspomnianej miazgi z kanałów korzeniowych. Ich opracowanie wymaga sporej precyzji, dlatego przy wyborze stomatologa postawmy na doświadczonych specjalistów z gabinetu Duo-Dent.

Mogą oni wykonać leczenie kanałowe nowoczesnym sposobem, czyli z użyciem mikroskopu. Jest to metoda zapewniająca znacznie większy komfort dentyście, jednocześnie dając mu możliwość precyzyjniejszego udrożnienia i oczyszczenia kanałów zęba. Po ich opracowaniu dentysta wypełnia je, wykorzystując do tego celu najczęściej gutaperkę. W ten sposób korona zęba opiera się na solidnej i zdrowiej podstawie, jaką są kanały korzeniowe wyleczone i pozbawione nieodwracalnie zmienionej chorobowo tkanki. Czy jednak takie leczenie jest dla pacjentów bezbolesne i komfortowe?

Czy leczenie kanałowe boli?

Strach przed wizytą u stomatologa to nadal przeszkoda dla wielu pacjentów cierpiących na rozmaite choroby zębów i jamy ustnej. Obecnie dentyści stosują miejscowe znieczulenie, które całkowicie eliminuje ból podczas realizacji zabiegów, w tym także tych z zakresu endodoncji. Leczenie kanałowe jest zatem nie tylko bezpieczne i skuteczne, ale również nie wywołuje dyskomfortu u pacjenta. Należy natomiast pamiętać o możliwości pojawienia się krótkotrwałej nadwrażliwości zęba. Leczenie kanałowe jest zatem bezbolesne – czy jednak zawsze jest to metoda zapewniająca całkowite jego wyleczenie?

Jest to uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim ważne jest, by lekarz endodonta wykonał zdjęcie RTG uzębienia pacjenta i na tej podstawie ocenił właściwie ilość kanałów. Jeśli zostaną one nieprawidłowo wypełnione, co może mieć miejsce przy zębach o skomplikowanej i nietypowej anatomii, to w kanałach korzeniowych nadal może pojawiać się stan zapalny. Jest to jednak problem najczęściej związany z niedostatecznym ich oczyszczeniem, czego można uniknąć, wybierając doświadczony gabinet zajmujący się leczeniem kanałowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz