Materiał Partnera

Jak wygląda współpraca z firmą projektującą wnętrza?

Jak wygląda współpraca z firmą projektującą wnętrza?

Przykładamy coraz większą wagę do estetyki wnętrza. Nic w tym dziwnego – w końcu nie od dziś wiadomo, że otoczenie wpływa na nasze samopoczucie i kreatywność. Dlatego to biur projektowych zgłaszają się zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. Tym pierwszym zależy na zaprojektowaniu przestrzeni idealnej do pracy, która wpłynie na efektywność zespołu. Klienci indywidualni natomiast pragną zyskać przytulną przestrzeń, dopasowaną do potrzeb domowników i ich osobowości. Gdzie znajdziemy biuro projektowe, które spełni nasze oczekiwania? Jak wygląda współpraca z firmą projektującą wnętrza?

Znajdź biuro, które sprosta Twoim wymaganiom

Czym się kierować, wybierając biuro projektowe? Oczywiście jego prestiżem i doświadczeniem. Jednak nie tylko! Zwróć uwagę przede wszystkim na portfolio biura – czy jego realizacje, trafiają w Twój gust? Czy wpisują się w Twoją estetykę? Jeśli tak, to znak, że znalazłeś odpowiednie miejsce. Renomą i zaufaniem klientów cieszy się biuro projektowe My Place w Pile, w województwie wielkopolskim. Firma przygotowuje zarówno projekty domów, jak i biur, salonów fryzjerskich i apartamentów.

Pierwsze spotkanie

Pierwsza wizyta w biurze projektowym jest bardzo ważna. To czas, kiedy specjaliści poznają Twoje oczekiwania i preferencje. Na ich podstawie zostanie ustalony zakres prac. Pamiętaj, żeby szczegółowo odpowiadać na pytania projektantów i jak najlepiej zobrazować swoją wizję.

Inwentaryzacja i projekt koncepcyjny

Sporządzanie projektu rozpoczyna się od zwymiarowania przestrzeni i sporządzenia dokumentacji fotograficznej. W przypadku budowy domu konieczne będą także rzuty i przekroje. Następnie przygotowywane są wstępne projekty koncepcyjne w formie płaskich rzutów, na których zaznaczone są ściany i meble.

Projekt szczegółowy i końcowy

Na tym etapie prac, projektanci dbają o detale – oświetlenie, tkaniny, meble i dekoracje. Sporządzony zostaje także opis rozwiązań technicznych i instalacji. Gdy klient zatwierdza projekt szczegółowy, biuro przygotowuje projekt końcowy, który zawiera pełną dokumentację – rzuty, widoki ścian, listę materiałów itp. klient otrzymuje rysunki techniczne, które określają, jak należy wykonać wszystkie założenia.

Nadzór autorski nad realizacją

Najlepsze biura projektowe zapewniają także nadzór autorski nad realizacją projektu. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na uczestniczenie w intensywnych pracach remontowych. 

Współpraca z biurem projektowym to najlepsze wyjście, jeśli zależy nam na wnętrzu estetycznym, atrakcyjnym wizualnie i funkcjonalnym. Projektanci z pewnością zadbają, abyśmy otrzymali wnętrze dopasowane do potrzeb naszej rodziny. Wybierzmy biuro projektowe, które cieszy się uznaniem klientów i dba o przebieg prac.

Opracowanie:
Piła, Złota 11 b lok. 9
tel. 600 418 316
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz