Artykuł sponsorowany

Jak wygląda wizyta u kręgarza?

Jak wygląda wizyta u kręgarza?
Pierwsza wizyta u specjalisty to zwykle ogromny stres dla pacjenta – dotyczy to również początków leczenia u chiropraktyka. Doświadczony i odpowiednio wykwalifikowany kręgarz pomoże uporać się z wieloma bolesnymi dolegliwościami. Czego należy spodziewać się podczas pierwszej wizyty, czy leczenie jest bolesne i po jakim czasie można zauważyć pozytywne skutki terapii?

Pierwsza wizyta – czego się spodziewać?

Podczas pierwszej wizyty zwykle nie wykonuje się żadnych zabiegów, a ma ona na celu dokładne zdiagnozowanie problemu. Kręgarz robi z pacjentem szczegółowy wywiad i pyta o wszystkie dolegliwości bólowe, które pojawiały się w ostatnim czasie. Zdarza się, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań ortopedycznych lub neurologicznych oraz wykonanie zdjęcia RTG.

Na pierwszą wizytę u kręgarza należy zabrać ze sobą:

  • dowód tożsamości, w celu rejestracji;
  • wyniki badań (USG, RTG itp.) i historię leczenia, jeśli było prowadzone przed wizytą u kręgarza;
  • wygodne, łatwe do zdjęcia i ponownego założenia ubranie – szczególnie w przypadku osób starszych i niepełnosprawnych, gdyż podczas badania wymagane jest często rozebranie się do bielizny.

Przed pierwszą wizytą warto wypytać kręgarza, co dokładnie trzeba ze sobą wziąć. Polecanym specjalistą jest chiropraktyk Stanisław Nawrot, którego gabinet znajduje się we Wrocławiu.

Czy zabiegi są bolesne?

Zdecydowanie największe obawy budzą zabiegi i masaże, które wykonuje kręgarz. Wiele osób boi się bólu oraz pogorszenia stanu zdrowia. Leczenie kręgarskie jest jednak bezbolesne z wyjątkiem sytuacji, kiedy występuje stan zapalny i opuchlizna. Również charakterystyczne dźwięki „przeskakiwania” nie wywołują bólu, lecz wiele osób określa je jako niekomfortowe. Jest to jednak zupełnie naturalne i nie należy się ich obawiać. Jeśli podczas leczenia pojawia się silny ból, należy od razu poinformować o tym kręgarza.

Kiedy spodziewać się efektów?

Podczas procesu leczenia u kręgarza zwykle wszyscy są niecierpliwi i nie mogą się doczekać, aż pojawi się wyraźna poprawa. Niestety, nie można dokładnie określić, kiedy ona nastąpi. W wielu przypadkach jest odczuwalna już po pierwszym zabiegu. Czasami jednak wymagane jest kilka regularnych wizyt. Szybkość leczenia zależy od przypadłości, a jaką boryka się pacjent oraz indywidualnych predyspozycji organizmu. Oprócz regularnej rehabilitacji ważne jest też prowadzenie zdrowego trybu życia, a co najważniejsze – spożywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków.

Na problemy z kręgosłup i układem ruchu często narzekają nie tylko osoby starsze, ale także bardzo młode – niekiedy nawet dzieci. Przyczyną może być noszenie ciężkich plecaków, urazy i zmiany zwyrodnieniowe, a także obciążenie szkieletu z powodu otyłości. Z tego powodu, oferta chiropraktyka jest kierowana do osób w każdym wieku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz