Materiał Partnera

Jak wygląda usuwanie wgnieceń w karoserii?

Jak wygląda usuwanie wgnieceń w karoserii?

Stłuczki, wypadki drogowe i gradobicie to najczęstsze przyczyny wgnieceń w karoserii. W takich przypadkach niezbędna jest profesjonalna naprawa auta w dobrym zakładzie blacharsko-lakierniczym. Jak wygląda naprawa wgnieceń? Jakie metody są stosowane w warsztatach? Jak wybrać dobrą firmę, która zaopiekuje się naszym samochodem? Na te wszystkie pytania mamy odpowiedzi.

Metody stosowane w zakładach blacharskich

Profesjonalne warsztaty blacharskie, takie jak Magdalena Mikołajczak Mm Cars, korzystają z różnych metod. W przypadku drobnych rys, otarć lub wgnieceń są stosowane metody bezinwazyjne, np. technika PDR. Jeśli jednak mamy do czynienia z poważnymi deformacjami blachy, fachowiec sięga po metody tradycyjne, specjalistyczne narzędzia i materiały. Niezbędna bywa wymiana uszkodzonych części, dokonanie przezbrojeń, konserwacja nadwozia. Niekiedy konieczne staje się prostowanie niektórych elementów na ramie blacharskiej.

Pracownik warsztatu ma do dyspozycji między innymi spawarki, zgrzewarki, przecinarki, nitownice i inne specjalistyczne narzędzia. Na koniec niezbędne są pomiary ponaprawcze, a także konserwacja nowych warstw i ich ochrona przed korozją.Jak wygląda usuwanie wgnieceń po gradobiciu?

Coraz więcej zakładów blacharskich stosuje technikę PDR (Paintless Dent Repair). Jest to metoda szybka, prosta, nie wymagająca demontażu poszczególnych części auta. Można ją zastosować zarówno do karoserii i spodu auta. Polega na delikatnym wypychaniu odkształconego obszaru od jego dna za pomogą specjalnej dźwigni. Zapewnia to skuteczne wyciąganie wgnieceń i powrót blachy do pierwotnego kształtu. Nowoczesne lakiery są z reguły na tyle elastyczne, że udaje im się przetrwać gradobicie, czasem jednak lakierowanie jest niezbędne.

Wybierz dobry zakład blacharsko-lakierniczy

Oddając auto do naprawy kluczowe staje się rzetelne i szybkie wykonanie niezbędnych zabiegów. Wiedzą o tym solidne zakłady takie jak Magdalena Mikołajczak Mm Cars. Jeśli mamy sprawdzoną firmę, to nie mamy czym się martwić. Co jednak, jeśli musimy szybko podjąć decyzję, a nie mamy nic na oku? Jak dokonać wyboru, aby później nie żałować? Zwróć uwagę na kilka rzeczy:

  • Kwalifikacje i umiejętności pracowników – bez nich nawet najnowocześniejszy sprzęt na niewiele się może zdać.
  • Rekomendacje lub możliwość obejrzenia dotychczasowych prac. Nie ma nic lepszego, jak polecenie znajomych. Warto również obejrzeć zdjęcia dotychczasowych prac, które chętnie firmy eksponują na facebooku lub oficjalnej stronie internetowej.
  • Dobry sprzęt. To kolejny element profesjonalnego zakładu blacharsko-lakierniczego.
Opracowanie:
Jeziorzany, Warszawska 32
tel. 697 088 998
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz