Materiał Partnera

Jak wygląda renowacja frontów meblowych?

Jak wygląda renowacja frontów meblowych?

Czasem ma się ochotę zmienić coś w swoim otoczeniu. Może to być kupienie nowych akcesoriów do domu, zasadzenie kwiatów w ogrodzie lub przemeblowanie. Jedną z opcji jest też renowacja sprzętów. Nieważne, czy decyzja o odnowieniu mebli jest podyktowana ich pogarszającym się stanem, czy zwyczajnym kaprysem. Jedno jest pewne – fronty meblowe poddane renowacji potrafią skuteczne odświeżyć wygląd wnętrza. Jak się tym zająć?

Malowanie

Nie da się ukryć, że jeśli jakiś sprzęt domowy można odnowić, lepiej to zrobić niż kupować całkiem nowy model. DIY mebli to coraz bardziej popularny trend wart naśladowania.
W dodatku, stworzenie nowego wystroju pokoju całkiem samemu może być sposobem na odpoczynek od codziennych obowiązków, a także przyczyną satysfakcji.

Najszybciej niszczą się meble kuchenne, ponieważ to one są szczególnie narażone na zabrudzenia. Przed malowaniem, warto je dokładnie obejrzeć i sprawdzić, na ile poważne są uszkodzenia. Być może niektóre z nich będzie można uzupełnić masą do ubytków. Aby pomalować szafki, trzeba je najpierw zdjąć z zawiasów, a także zdemontować uchwyty do otwierania. Następnie, powierzchnię należy przetrzeć papierem ściernym, aby ją zmatowić, dzięki czemu farba lepiej do niej przylegnie. Jeśli natomiast na meblach znajduje się okleina, ale jest już w złym stanie, można ją najpierw zedrzeć. Szafki warto też przetrzeć mokrą ściereczką. Po zabezpieczeniu powierzchni sąsiadujących z nimi, można przejść do malowania. Do tego celu używa się pędzli lub wałków, w zależności od wielkości mebla oraz rodzaju farby. Szafki będą wymagały położenia kilku warstw farby – warto sprawdzić informację na ten temat na opakowaniu produktu.

Lakierowanie

Lakierowaniem mebli zajmują się zazwyczaj wyspecjalizowane firmy. Dlaczego warto się na to zdecydować? Lakierowanie frontów meblowych na jasny kolor wiąże się z optycznym powiększeniem pomieszczenia. Dodatkowo, szafki lakierowane na wysoki połysk wyglądają bardzo elegancko. Trzeba jednak pamiętać, że są one niestety podatne na zabrudzenia i uszkodzenia, dlatego należy bardzo o nie dbać. Ale często efekt jest tego wart. Różnorodność kolorystyczna pozwala każdemu stworzyć oryginalną przestrzeń kuchenną, zachwycającą intensywnością barw i harmonijnym stylem – wyjaśnia pracownik firmy oferującej usługi lakiernicze La Fronte. Lakierowanie kojarzy się zazwyczaj z błyszczącymi meblami. Ale prawda jest taka, że tą metodą można wykonać też powierzchnie matowe lub półmatowe. Takie fronty nie powiększają co prawda optycznie przestrzeni, ale również świetnie się prezentują i o wiele łatwiej utrzymać je w dobrym stanie, bo nie są aż tak podatne na zabrudzenia.

Powyższe metody to najczęściej wybierane sposoby renowacji mebli. Warto przemyśleć jeden z nich, jeśli zależy Ci na odświeżeniu wyglądu pokoju. Nie kupuj nowych mebli – daj drugie życie tym starym i korzystaj z nich przez kolejne dziesiątki lat.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz