Materiał Partnera

Jak wygląda proces wymiany szyby w samochodzie?

Jak wygląda proces wymiany szyby w samochodzie?

Polskie przepisy drogowe stanowią o tym, że szyba samochodowa przednia, nie może mieć naruszonej swojej konstrukcji. Nie można zatem eksploatować pojazdu z rysami na szybach, z pęknięciami, czy też punktowym wgnieceniem. W takich sytuacjach należy postawić na wymianę. Tu jednak warto zwracać uwagę na jakość szyb, a także precyzję ich montażu.

Kilka słów o jakości szyb…

Przy ocenie jakości szyb samochodowych należy uwzględnić wiele czynników. Przede wszystkim warto zwracać uwagę na twardość zastosowanego materiału budulcowego, na stopień wytrzymałości na obciążenia statyczne i dynamiczne, a także na próg wytrzymałości na pęknięcia. Istotne są również parametry termoizolacyjne, czy te dotyczące akustyki. Aby zatem postawić na wymianę szyby o wysokiej jakości w swoim aucie, powinniśmy kierować się ku sprawdzonym produktom. Tu należy między innymi wybierać szyby samochodowe marki PILIKINGTON!

Etapy wymiany szyby

Na szczęście większość zakładów motoryzacyjnych, czy to szklarskich, czy to ogólnoserwisowych, jest dzisiaj gotowa na wymianę szyb w zaledwie kilka godzin. Proces ten nie jest złożony, ale niestety łatwo o błędy przy jego wykonywaniu. Istotne jest bowiem to, aby szyba idealnie została dopasowana do otworu i przy tym uszczelniona. Nigdy nie można również bagatelizować objawów korozji karoserii, w miejscach łączenia się szyb. Może to bowiem w szybkim czasie doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń. Jeśli chodzi zaś o sam proces wymiany – w opisie uproszczonym – polega on na:

  • czyszczeniu ramki szyby,
  • demontażu listew ozdobnych i innych elementów połączonych z szybą,
  • wycinaniu szyby,
  • oczyszczaniu elementów oraz zastosowaniu specjalnych podkładów,
  • usuwaniu rdzy i konserwacji ramki szyby,
  • demontażu podszybia,
  • wstawianiu nowej szyby i jej wklejaniu. 

Zainwestuj w dodatkowe ubezpieczenie szyb

Niestety uszkodzenia szyb mogą powstać nawet przez gradobicie, czy odpryskujące kamienie od kół pojazdów jadących przed nami. Nawet najlepsze przeszklenia nie dają nam zatem gwarancji 100% odporności na mniejsze rysy, czy pęknięcia. Warto dzisiaj zatem inwestować w dodatkowe ubezpieczenia szyb, które nie tylko są tanie – często tylko kilkadziesiąt złotych na rok – ale również, które pozwalają na zwrot 100% kosztów wymiany!

W poszukiwaniu pracowni wymiany szyb

Jeśli szukasz warsztatów samochodowych wymieniających szyby, musisz wiedzieć, że działa ich w Polsce stosunkowo niewiele. Najczęściej są to szeroko wyspecjalizowane zakłady, które podejmują się także konserwacji klimatyzacji i serwisów mechanicznych. Tak jest w przypadku firmy AUTO-MARCO, która nie tylko wymienia szyby samochodowe, ale również na specjalne zamówienia przygotowuje konstrukcje dla maszyn rolnych, budowlanych, czy dla autobusów. Dużą zaletą tegoż zakładu, są również usługi przyciemniania szyb. 

Opracowanie:
Nisko, Sportowa 2
tel. 15 841 24 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz