Artykuł sponsorowany

Jak wygląda proces produkcji tektury falistej?

Jak wygląda proces produkcji tektury falistej?

Bardzo wiele opakowań bazuje na surowcu określanym jako tektura falista. Produkt pojawił się już pod koniec XIX wieku. Proces produkcji zmienia się wraz z rozwojem technologii. Twórcze działanie kadry inżynierskiej sprawia, że firmy mogą korzystać z nowych rozwiązań w tym zakresie. Pozwalają one na produkcję wyrobu, który charakteryzuje się coraz to wyższym stopniem zaawansowania. Jak wygląda proces produkcji tektury falistej?

Jakie podzespoły wykorzystywane są w procesie produkcji tektury falistej?

Prezentowany produkt powstaje przez sklejenie kilku warstw papierów w formie zwojów. Jest to przeprowadzane na urządzeniu określanym mianem tekturnicy. Składa się ona w wielu elementów i podzespołów. Wymienia się między innymi sklejarkę pojedynczą, podwójną, stół grzewczo-suszący, przekrawacz wzdłużny, poprzeczny, a ponadto zespoły przystosowane do układania arkuszy w stosy - informuje specjalista reprezentujący firmę WP Serwis, zajmującą się naprawą maszyn przeznaczonych do produkcji opakowań tekturowych

Sklejarka pojedyncza

Początek procesu, który związany jest z wytwarzaniem tektury falistej, ma miejsce w urządzeniu, określanym jako sklejarka pojedyncza. Używa się tutaj właściwych zwojów papierów. Jeden przeznacza się na warstwę płaską, drugi natomiast na pofalowaną. Następnie ważną czynnością jest ukształtowanie komponentu w charakterystyczną falę. Jest to możliwe dzięki podgrzaniu, a także przejściu między wałami ryflowanymi.

Łączenie i klejenie warstw

W procesie produkcji tektury falistej zasadnicze znaczenie ma klejenie poszczególnych warstw. Dochodzi do tego w wyniku nacisku na papiery przechodzące między wałkami dociskowymi a ryflowanymi. Odbywa się to z udziałem wysokiej temperatury. Wytwarza się klej, który łączy wskazane elementy. Ostateczny rezultatem jest uzyskanie produktu dwuwarstwowego, który jest punktem wyjścia do tworzenia artykułu właściwego.

Podczas procesu produkcji tektury falistej stosuje się wiele maszyn i urządzeń. Automatyzacja tego procesu, zaawansowane rozwiązania technologiczne przyczyniają się do uzyskania maksymalnej powtarzalności procesu i doskonałych rezultatów w tym zakresie. Pozwalają także na minimalizację odpadów produkcyjnych. Na optymalizację tego działania ma także wpływ systematyczna konserwacja urządzeń, dzięki temu zapewnimy sobie trwałość na wiele lat.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz