Materiał Partnera

Jak wygląda prawdziwa amerykańska kuchnia

Jak wygląda prawdziwa amerykańska kuchnia

Obfite porcje, aromatyczne mięsa i głęboki tłuszcz. Właśnie taka na pierwszy rzut oka wydaje się kuchnia amerykańska. Jednak jest to nieco krzywdzący obraz dla tej bardzo różnorodnej, czerpiącej z wielu kultur kuchni. Biorąc pod uwagę miejsce jej narodzin, jest pewnego rodzaju konglomeratem wielu różnych pomysłów na odżywianie się. Ze względu na to, że USA to kraj imigrantów, w daniach tworzonych w ich stylu widać wpływ kuchni wielu narodów.

Sos BBQ podstawą amerykańskiego grilla

Wraz z powstawaniem restauracji hołdujących tradycjom kuchni amerykańskiej – jak np. Grill House w Woli Rzędzińskiej – jej popularność w Polsce rośnie i rośnie. Najczęściej są to lokale skupiające się na potrawach grillowanych, które są pewnego rodzaju wizytówkę, jeśli chodzi o amerykańską kuchnię. Amerykański grill, choć z pewnością ma wiele wspólnych cech z grillem typowo polskim, ma kilka charakterystycznych cech, dzięki którym nie da się go z niczym pomylić. Jedną z nich i chyba najważniejszą jest klasyczny sos barbecue, bez którego nie może się obejść żaden grill. Tego rodzaju sos jest przyrządzany poprzez duszenie uprzednio zgrillowanego mięsa w specjalnie przygotowanej mieszance przypraw. Dzięki temu sos BBQ ma charakterystyczny dymny posmak. Stanowi idealną bazę dla takich potraw, jak pieczone żeberka, skrzydełka czy polędwiczki.

Innymi bardzo ważnymi elementami amerykańskiej kuchni są bekon oraz ser. Bez nich nie obejdzie się żadna amerykańska restauracja.

Dania najpopularniejsze w kuchni amerykańskiej

Wśród wielu różnych potraw kuchni amerykańskiej nie można zapomnieć o najważniejszych: burgerach. Jeśli wybieramy się do amerykańskiej restauracji, to właśnie na to powinniśmy postawić – kotlet wołowy w bułce w towarzystwie aromatycznego sosu i różnego rodzaju dodatkami to wręcz kwintesencja kuchni rodem z USA. Żeby zjeść prawdziwego hamburgera, nie wystarczy pójść do pierwszej lepszej restauracji fast-food, gdyż tamtejsze burgery to nie jest to, czego powinniśmy oczekiwać od amerykańskiej kuchni. Jednak istnieją restauracje, które są w stanie stworzyć hamburgera z prawdziwego zdarzenia. I właśnie na takie warto polować.

Innym bardzo popularnym w USA daniem są hot dogi. Choć wydawałoby się, że jest to po prostu bułka z parówką w środku, to wcale nie jest takie proste. Bardzo często w prawdziwym hot dogu można znaleźć warzywa takie jak sałata, pomidor czy prażona cebulka. Do tego jeszcze jeden z naprawdę dobrych sosów, z których słyną Stany Zjednoczone i hot dog okazuje się nie lada rarytasem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz