Artykuł sponsorowany

Jak wygląda nauka w szkole policealnej?

Jak wygląda nauka w szkole policealnej?

Po ukończeniu szkoły średniej możesz zdawać do szkoły wyższej lub zdecydować się na nieco bardziej praktyczne przygotowanie do wykonywania konkretnego zawodu i pójść do szkoły policealnej. W takich placówkach zdecydowanie większy nacisk kładziony jest na praktyczne aspekty danej profesji niż na teorię. Jeżeli więc jesteś świeżo upieczonym absolwentem liceum, interesujesz się medycyną i wiesz, kim chcesz zostać — medyczna szkoła policealna może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Oferta takich szkół skierowana jest też do dorosłych, którzy chcą zmienić zawód lub podnieść swoje kompetencje.

Dla kogo medyczna szkoła policealna będzie dobrym wyborem?

Policealne szkoły medyczne to placówki edukacyjne, w których w stosunkowo krótkim czasie przygotujesz się do wykonywania wielu atrakcyjnych i potrzebnych zawodów z sektora medycznego. Naukę w tych szkołach mogą rozpocząć wszystkie osoby interesujące się branżą medyczną, które wiedzą, czym chcą się zajmować. Warunkiem koniecznym do zapisania się do medycznej szkoły policealnej jest ukończenie 18 roku życia i szkoły średniej. Aby się do nich dostać, nie trzeba zdawać żadnych egzaminów — wystarczy złożyć wniosek o przyjęcie oraz komplet wymaganych dokumentów w wyznaczonym terminie. Liczba miejsc na każdym kierunku kształcenia jest ograniczona, dlatego nie warto z tym zwlekać.

W zależności od wybranego kierunku nauka może trwać od 1 roku do 2,5 lat. Po tym czasie uzyskasz uprawnienia do wykonywania danego zawodu, a w przypadku wielu kierunków również możliwość zyskania dyplomu technika. Edukację w takiej szkole możesz z łatwością pogodzić z innymi obowiązkami (np. rodzinnymi czy zawodowymi), gdyż do wyboru masz różne tryby nauki: stacjonarny, dzienny i zaoczny. Oprócz zajęć prowadzonych w doskonale wyposażonych, nowoczesnych pracowniach w szkole uczniowie muszą uczestniczyć też w stażach zawodowych. Prowadzone są one we współpracujących ze szkołą placówkach medycznych (np. szpitalach, gabinetach stomatologicznych, żłobkach czy zakładach rehabilitacji). To właśnie dzięki nim uczniowie zdobywają cenne umiejętności praktyczne oraz doświadczenie.

Decyzja o nauce w medycznej szkole policealnej takiej jak np. Pomorska Medyczna Szkoła Policealna im. Aliny Pienkowskiej w Gdyni to doskonała propozycja dla osób, które wiedzą, czym chcą się zajmować, lubią zagadnienia medyczne i czują potrzebę pomagania innym.

Jakich zawodów możesz wyuczyć się w medycznych szkołach policealnych?

Oferta medycznych szkół policealnych jest bogata. Priorytetem dla takich placówek jest przygotowanie swoich absolwentów do pracy w zawodach, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie. Większość takich szkół oferuje swoim uczniom możliwość kształcenia się na takich kierunkach jak np.:

• asystentka stomatologiczna,

• higienistka stomatologiczna,

opiekun medyczny,

• opiekun w Domu Pomocy Społecznej,

• opiekunka środowiskowa,

• opiekunka dziecięca,

• terapeuta zajęciowy,

• technik masażysta,

• technik usług kosmetycznych,

• technik sterylizacji medycznej,

• podolog.

Te zawody cieszą się obecnie w branży medycznej największym wzięciem na rynku pracy, dlatego, kończąc wybrany kierunek, masz pewność, że w krótkim czasie znajdziesz ciekawą i dobrze płatną pracę.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz