Artykuł sponsorowany

Jak wygląda mieszkanie w stanie deweloperskim?

Jak wygląda mieszkanie w stanie deweloperskim?

Mieszkanie deweloperskie z rynku wtórnego to świetna inwestycja dla tych, którzy kochają przestrzenie miejskie, lub nie chcą przechodzić przez długi i kosztowny proces budowy domu jednorodzinnego. Czym jednak są takie lokale mieszkalne? Tego dowiesz się właśnie razem z nami!

Płynna definicja stanu deweloperskiego

Przyjęło się, ze lokal mieszkalny – i nie tylko – w stanie deweloperskim, to taki, który pozwala kupującemu na szybkie wprowadzanie się do nieruchomości. Przed nim zatem głównie ostatnie szlify, aranżacja wnętrza, jego meblowanie i dekorowanie. Niestety nie każdy deweloper w uczciwy sposób podchodzi do rozumienia terminu stanu deweloperskiego, dlatego zawsze należy dokładnie analizować umowy i propozycje danych firm. Klarownością i najwyższą jakością wyróżniają się te od dewelopera LECHBUD KOSZALIN, który zapewnia nowoczesne mieszkania w pięknych apartamentach, wyróżniających się nie tylko estetyką, ale niepowtarzalną funkcjonalnością. Przykładem jest koszalińskie Osiedle Holenderskie.

Jak powinno wyglądać mieszkanie w stanie deweloperskim?

Mieszkanie w stanie deweloperskim powinno być przygotowane tak, aby móc je wykończyć dodatkowymi dekoracyjnymi materiałami aranżacyjnymi. Ściany i sufity w nowym mieszkaniu pokryte powinny być tynkami, gotowymi do rozpoczęcia prac malarskich. W łazience ściany pokrywa się zaś tynkiem o zwiększonej odporności na wilgoć. W nowym mieszkaniu ważna jest również podłoga wykończona warstwą zaprawy cementowej. Często na niej przygotowany jest już odpowiedni podkład pod glazurę, płyty kamienne, czy pod podłoże drewniane.

Oczywiście w mieszkaniu deweloperskim przygotowane są wszystkie niezbędne sieci wewnętrzne sanitarne i teletechniczne, według najwyższych standardów. Mowa również o grzejnikach, czy też o systemach wentylacyjnych. Wielokrotnie w 100% wykończony jest również taras lub balkon, a okna posiadają gotowe systemy osłonowe – żaluzje lub rolety zewnętrzne, często w opcji zautomatyzowanej na pilota. Niekiedy w mieszkaniu deweloperskim przygotowane są również odpowiednie rozwiązania alarmowe.

Cena mieszkania w stanie deweloperskim

Ceny mieszkań w stanie deweloperskim warto zestawiać z cenami mieszkań z rynku wtórnego. Pomimo tego, że ich koszt, a także realna wartość są znacznie wyższe, to w ujęciu długoterminowym jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze finansowo. Przede wszystkim przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego może nas czekać długi i drogi remont. On zaś nigdy nie zapewni znacznego wzrostu wartości nieruchomości. Łatwiej jest dzisiaj sprzedać mieszkanie w apartamencie, niż w kamienicy, czy w bloku z wielkiej płyty. Jeśli mieszkanie to zatem dla Ciebie tylko opcja przejściowa przed budową domu, lepiej wybierz rozwiązanie mieszkania deweloperskiego. Tu możesz liczyć również na lepsze warunki kredytowe, a także na optymalizacje podatkowe…

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz