Materiał Partnera

Jak wygląda leczenie chorób odbytu i odbytnicy?

Jak wygląda leczenie chorób odbytu i odbytnicy?

Problemy związane z odbytem i odbytnicą nierzadko bywają dla pacjentów na tyle wstydliwe, że zwracają się oni do lekarza w ostateczności, kiedy ból nie pozwala im już na normalne funkcjonowanie. To duży błąd prowadzący do rozwoju dolegliwości, które można by skutecznie wyleczyć już w początkowych etapach występowania objawów. Niezbędna jest jednak właściwa diagnoza oraz zastosowanie odpowiednich metod, co zapewnia NZOZ Euro-Klinika – renomowana placówka medyczna.

Uciążliwe hemoroidy

Choć żylaki odbytu są schorzeniem powszechnym i występują u pacjentów w różnym wieku,  to nadal uważa się je za chorobę wstydliwą. Wizyta u specjalisty oraz leczenie wydają się bardzo krępujące – warto jednak przezwyciężyć wstyd, bowiem hemoroidy mogą zostać szybko i skutecznie wyleczone w profesjonalnej placówce medycznej. Jedną z nich jest NZOZ Euro-Klinika, która oferuje innowacyjne metody eliminacji tego uciążliwego schorzenia. Chodzi o leczenie za pomocą gumowych opasek, które zakłada się na podstawę żylaka dzięki specjalistycznemu aplikatorowi. W ten sposób guzek staje się niedokrwiony, co prowadzi do jego odpadnięcia wraz z opaską po około tygodniu. Zabieg ten, nazywany metodą Barrona, jest jedną z najskuteczniejszych metod i nie powoduje u pacjenta dużego dyskomfortu – właśnie w ten sposób odbywa się leczenie hemoroidów w NZOZ Euro-Klinika. Placówka ta wykonuje również innowacyjny, bezbolesny zabieg światłem, czyli laserowe usuwanie żylaków odbytu.

Właściwa diagnoza

Choroby odbytu i odbytnicy to zawsze trudny temat dla pacjenta, który najczęściej nie jest w stanie określić, na jaką konkretnie dolegliwość cierpi. Dlatego tak istotne jest trafienie pod opiekę doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy, np. pracujących w NZOZ Euro-Klinika. Dokonają oni trafnej diagnozy, a na jej podstawie zastosują odpowiednio dopasowaną metodę leczenia i szybkiej eliminacji problemu. Pęknięcie błony śluzowej kanału odbytu może wymagać jedynie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, jeśli zgłosimy się do renomowanej placówki, takiej jak NZOZ Euro-Klinika, odpowiednio szybko. Najtrudniejszą chorobą związaną z końcowym odcinkiem przewodu pokarmowego jest jego nowotwór. Skuteczność wyleczenia tej przypadłości zdiagnozowanej we wczesnym stadium jest bardzo wysoka – wynosi aż 95-100%. Warto więc zgłaszać się do specjalistów z NZOZ Euro-Klinika nie tylko wtedy, gdy przez uciążliwy problem nie możemy już normalnie funkcjonować, ale również kiedy zauważymy nawet najmniejsze objawy chorób odbytu i odbytnicy. Specjalistyczna opieka pozwoli na szybkie i całkowite wyeliminowanie schorzenia związanego właśnie z końcowym odcinkiem przewodu pokarmowego.

Oceń artykuł (2)
1.5
Komentarze
Dodaj komentarz