Jak wygląda depilacja bikini?

Jak wygląda depilacja bikini?

Wiele kobiet zastanawia się, jaka metoda depilacji bikini daje najlepsze efekty. Lepiej wybrać domowe sposoby czy skorzystać z fachowych usług salonów kosmetycznych? Przekonaj się, jakie metody depilacji miejsc intymnych są najbardziej skuteczne. Depilacja brazylijska, hollywoodzka czy może francuska? Sprawdź, którą wybrać i ciesz się gładką skórą przez długi czas!

Depilacja bikini w domu

Są różne sposoby usuwania zbędnego owłosienia z okolic intymnych. Na początek można spróbować zastosować preparaty dostępne w sklepach. W drogerii znajdziemy specjalny krem do depilacji bikini, który jest zdecydowanie łagodniejszy od kremów do nóg. Zaletą tej metody jest łatwość wykonania, jednak musimy liczyć się z tym, że włosy szybko odrosną.

Możemy spróbować usunąć włosy woskiem, ale wymaga to wprawy. W sklepach kosmetycznych kupimy specjalne plastry do depilacji bikini. Wosk wyrywa włosy wraz z cebulkami, dlatego szybko nie odrastają. Niestety samodzielna depilacja może nie być dokładna, dlatego warto skorzystać z pomocy kosmetyczki.

Jak się przygotować do depilacji bikini?

Coraz popularniejszą metodą depilacji bikini staje się depilacja brazylijska w salonie kosmetycznym. Jest to depilacja bikini woskiem lub pastą cukrową i polega na całkowitym usunięciu owłosienia.

Przez kilka dni poprzedzających zabieg należy zaprzestać innej depilacji i poczekać, aż włosy osiągną długość minimum pół centymetra. Przed samym zabiegiem nie smarujemy skóry balsamem do ciała, ponieważ utrudnia to działanie wosku. Oczywiście nie zapominamy też o higienie intymnej.

Co obejmuje depilacja bikini?

Depilacja brazylijska, w odróżnieniu od klasycznej depilacji bikini, polega na całkowitym usunięciu włosków z warg sromowych, pośladków oraz okolic odbytu. Ewentualnie kosmetyczka pozostawia  wąski pasek krótkich włosków.

Do wyboru mamy również depilację hollywoodzką, w której usuwa się nawet cienki pasek włosków oraz depilację francuską, czyli depilacją najpłytszą – kosmetyczka usuwa włosy jedynie z linii bielizny.

Jak wygląda depilacja bikini woskiem u kosmetyczki?

Włosy usuwa się za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Różnica polega na tym, że wosk przykleja się zarówno do skóry, jak i włosów, natomiast pasta tylko do owłosienia. Dzięki temu depilacja masą cukrową jest łagodniejsza i nie powoduje podrażnień. Jest zalecana osobom, które są uczulone na chemiczne składniki.

Depilacja okolic bikini woskiem w salonie kosmetycznym pozwala pozbyć się owłosienia nawet na 2-3 tygodnie, jednak trzeba liczyć się z tym, że zabieg może być nieprzyjemny, a nawet bolesny.

Jak wygląda depilacja bikini laserem?

Kilka tygodni bez zbędnego owłosienia to za mało? Czy istnieje metoda, która umożliwia pozbyć się niechcianych włosków na bardzo długi czas? Tak, wystarczy skorzystać z depilacji laserowej.

Depilacja laserowa bikini pozwala wykonać zarówno depilację brazylijską, hollywoodzką, jak i francuską. By była skuteczna, należy wykonać 4-5 serii.

Przed zabiegiem kosmetolog rozmawia z pacjentką na temat przeciwwskazań oraz ocenia stan skóry i włosów, żeby dobrać właściwe parametry lasera. Następnie wykonuje próbę laserową. Jeśli nie wystąpiły podrażnienia, kosmetolog przystępuje do zabiegu – niszczy powoli cebulki włosów wiązką lasera. Po zabiegu należy pamiętać o delikatnej pielęgnacji skóry i stosować specjalne kremy na podrażnienia.

Depilacji laserowej nie można wykonać u kobiet w ciąży oraz osób, które maja opaloną skórę lub cierpią z powodu infekcji bakteryjnych, wirusowych lub grzybicznych.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz