Materiał Partnera

Jak wygląda budowa domu do stanu deweloperskiego?

Jak wygląda budowa domu do stanu deweloperskiego?

Budowa domu to spore przedsięwzięcie, które wymaga dokładnego planowania i zarządzanie budżetem. Najważniejszą decyzją, jaką musimy podjąć, jest wybór odpowiedniej firmy budowlanej, której powierzymy postawienie naszego wymarzonego gniazdka. Firmy budowlane oferują zwykle realizację inwestycji do stanu surowego otwartego, stanu surowego zamkniętego lub deweloperskiego. Ta ostania opcja cieszy się obecnie największą popularnością. Nic w tym dziwnego – ma sporo zalet.

Stan surowy domu

Gdy zdecydujemy się na tę opcję, firma, której powierzymy budowę domu, wykona fundamenty, ściany nośne i działowe, stropy oraz dach. We wnętrzu będą na nas czekać betonowe schody, łączące kondygnacje. Wszelkie otwory okienne i drzwiowe zostaną zabezpieczone specjalnymi foliami, tak aby wnętrze domu nie było narażone na działanie czynników atmosferycznych. Natomiast stan surowy zamknięty obejmuje również wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej. Jednak budowa domu to duże przedsięwzięcie, wymagające ogromnego zaangażowania. Dlatego coraz więcej inwestorów decyduje się na wygodne rozwiązanie, jakim jest postawienie domu już w stanie deweloperskim. Najlepiej, jeśli całością prac zajmie się jedna ekipa budowlana.

Stan deweloperski

To rozwiązanie cieszy się obecnie ogromną popularnością i jest bardzo wygodne dla inwestora. Wchodzi on bowiem do domu, który posiada wykończone pomieszczenia – ściany są otynkowane, a instalacje rozprowadzone zgodnie z życzeniem klienta. Zwykle wykonane są także parapety wewnętrzne i zewnętrzne oraz grzejniki. W ofertach niektórych firm znajdziemy także propozycje wykonania ogrzewania podłogowego. Przygotowany w ten sposób dom jest gotowy do rozpoczęcia prac wykończeniowych – malowania ścian, układania podłóg oraz meblowania. Pamiętajmy, żeby zakres stanu deweloperskiego zawsze omówić z generalnym wykonawcą. Najlepiej, jeśli wszystkimi pracami zajmie się jedna firma budowlana. Zaufaniem i renomą w branży cieszy się firma Knd Budownictwo, z województwa podkarpackiego.

Budowa wymarzonego domu to ważny czas w życiu każdego człowieka, lecz również niezwykle stresujący. Chodzi przecież o przyszłość naszej rodziny i duże pieniądze. Dlatego, jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnych nerwów, budowę domu powierzmy doświadczonym ekspertom. I pamiętajmy, że zakres umowy budowlanej, na wykonanie domu w stanie deweloperskim w dużej mierze zależy od naszych negocjacji z daną firmą.

Opracowanie:
Wysoka Głogowska, Stalowa 2
tel. 692 281 582
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz