Materiał Partnera

Jak wyczyścić zabrudzony dywan?

Jak wyczyścić zabrudzony dywan?

Pranie dywanów to nie taka prosta sprawa. Niestety, samo odkurzanie nie sprawi, że będzie on zupełnie czysty. Pozostałe okruszki jedzenia, porozlewane napoje – te zabrudzenia zwykle sprawiają, że domowe sposoby czyszczenia dywanów nie są wystarczające. Z pomocą przychodzą wtedy profesjonalne pralnie chemiczne, które szybko i łatwo uporają się z brudem.

Pranie dywanów domowym sposobem

Domowymi sposobami najlepiej jest czyścić dywan posiadający plamy świeże. W takich wypadkach dobrze zadziała zwykła woda mineralna lub pianka do golenia. Przyschnięte plamy na dywanie mogą zostać wyczyszczone proszkiem do pieczenia lub octem kuchennym. Należy jednak pamiętać, że domowe sposoby nie zawsze są tak skuteczne. Jeżeli chodzi o czyszczenie całego dywanu, warto na początku go dokładnie oczyścić z kurzu i jakichkolwiek okruchów. Następnie, należy umyć dywan płynem do płukania. Pranie dywanów jest jednak uciążliwym zadaniem, zwłaszcza kiedy posiadamy chodnik o dużych parametrach. Warto zastanowić się wtedy nad skorzystaniem z usług profesjonalnej pralni chemicznej.

Profesjonalne ozonowanie dywanów

Regularne czyszczenie dywanów znacząco wpływa na ich wytrzymałość. Natychmiastowe działanie w przypadku zaplamienia jest tutaj kluczowe, jednak należy również pamiętać o ich dokładnym umyciu – przynajmniej raz na pół roku. Pralnie chemiczne oferują wiele usług związanych z praniem dywanów. Czyszczenie ekstrakcyjne, pianowe i wodne to tylko nieliczne metody ich mycia, proponowane przez firmę Pralnia Szop.  W dobie coraz częstszego unikania licznych środków chemicznych, popularne ostatnio stało się ozonowanie dywanów, czyli dezynfekcja za pomocą gazu utleniającego. Dzięki ozonowaniu można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, bakterii i grzybów. Gaz usuwa również wszystkie alergeny. Przez to, że ta metoda czyszczenia nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych, jest polecana do dywanów znajdujących się w pokoju dziecięcym.

Ładny, a przy tym miły w dotyku dywan wpływa na wystrój całego wnętrza. Dzięki niemu pokój staje się bardziej przytulny. Zwykle jednak nie zdajemy sobie sprawy z zabrudzeń, jakie mogą się na nim znajdować. Regularne czyszczenie i ozonowanie przyniesie zatem nie tylko pozytywne efekty wizualne, ale także zdrowotne.


Opracowanie:
Szczecin, Olszynki Grochowskiej 15
tel. 91 463 39 42
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz