Jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Jak wyczyścić szczotkę do włosów?

O włosy dbamy regularnie. Myjemy, nakładamy odżywki, systematycznie odwiedzamy fryzjera, tymczasem często zapominamy o zadbaniu o akcesoria do stylizacji. To ważne, by pielęgnować nie tylko nasze kosmyki, ale także przyrządy do czesania, ponieważ codziennie zbierają się na nich różne zanieczyszczenia. Dowiedz się, jak prawidłowo czyścić szczotkę do włosów.

Jak często czyścić szczotkę do włosów?

Nie wolno zapominać o obowiązku pielęgnacji szczotki, ponieważ codziennie na jej powierzchni zbierają się kurz, resztki kosmetyków, a także łój i naskórek. To idealne środowisko dla rozwoju szkodliwych bakterii. Szczotkę należy czyścić raz w tygodniu.

Osoby, które nie pamiętają o regularnych czyszczeniu, są narażone nie tylko na szybsze przetłuszczanie się włosów, ale także na powstawanie wielu chorób. Codzienne używanie brudnej szczotki to pierwszy krok do alergii, grzybicy, łupieżu czy łojotokowego zapalenia skóry. To nie brzmi zachęcająco.

Jak wyczyścić plastikową szczotkę do włosów?

Pierwszym etapem czyszczenia plastikowej szczotki jest wyciągnięcie zalegających między ząbkami włosów. Najlepiej wyciągać włosy regularnie, zaraz po rozczesaniu fryzury. Jeśli jednak o tym zapominasz, zmocz szczotkę i wtedy pozbądź się kosmyków. Jeśli wyciąganie dłonią nie przyniesie rezultatów, sięgnij po narzędzia do zadań specjalnych. W tym celu wykorzystaj patyczki do uszu lub wykałaczki albo grzebień z rzadkimi zębami. Dzięki nim szybko wyciągniesz kołtuny.

Następnie przygotuj szczoteczkę do zębów oraz wodę z mydłem. Możesz dodać do roztworu sodę oczyszczoną. Za pomocą szczotki wyczyść wszystkie zakamarki. Następnie zanurz szczotkę pod wodą i wyciągnij zalegające resztki. Po zabiegu koniecznie wysusz szczotkę (możesz w tym celu skorzystać z suszarki) lub pozostaw ją do wyschnięcia.

Jak wyczyścić szczotkę z naturalnego włosia?

Jeśli chodzi o czyszczenie szczotki z naturalnego włosia, pierwszy krok to także wyciągnięcie zalęgających włosów. W tym przypadku sprawdzi się gęsty grzebień. Następnie za pomocą roztworu wody z szamponem wyszoruj szczotkę, a następnie umyj delikatną odżywką. Na koniec koniecznie wypłucz i wysusz.

Modele z drewnianą rączką wymagają dodatkowej pielęgnacji. Należy uważać, by podczas mycia nie zmoczyć tej części szczotki. W trzonek z drewna warto wetrzeć olejek, np. bogaty olej z awokado. Na koniec zaleca się zdezynfekować szczotkę za pomocą mieszanki wody z octem.

Jak wyczyścić Tangle Teezer?

Tangle Teezer to idealne rozwiązanie do splątanych kosmyków. Szczotka nie posiada włosia, tylko ząbki wykonane z tworzywa, które delikatnie suną po włosach i nie odkształcają się nawet w przypadku trudno rozczesujących się kołtunów. Szczotka Tangle Teezer wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by służyła jak najdłużej.  

Tangle Teezer podobnie jak inne szczotki wymaga czyszczenia raz w tygodniu. Codziennie podczas czesania na ząbkach pozostaje naskórek, łój, resztki produktów do stylizacji i kurz. Lepiej zapobiegać, niż leczyć, więc by nie doprowadzić do infekcji skórnych, nie można zapominać o usuwaniu włosów i innych zabrudzeń.

Czyszczenie szczotki tego typu nie jest jednak trudne. Jeśli to możliwe wyciągnij zalegające włoski ręcznie. Resztę zanieczyszczeń usuniesz przez namoczenie szczotki w wodzie z mydłem. Gdy ją wyciągniesz, przygotuj szczoteczkę do zębów. Dzięki niej dotrzesz nawet w trudno dostępne miejsca między igiełkami. 

Przeczytaj, jaką szczotkę do włosów wybrać

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także