Materiał Partnera

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Planując wymarzone wakacje czy urlop za granicą, należy zaplanować nie tylko listę zabytków, które chcielibyśmy odwiedzić, ale przede wszystkim pomyśleć o zapewnieniu odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego. Kwestia ta umyka wielu turystom, jednak okazuje się absolutnie kluczowa na wypadek zaistnienia jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, mogących kosztować nas nie tylko zdrowie, ale także sporo pieniędzy i dodatkowego stresu. 

Ile kosztuje leczenie?

Niewielu z nas jest w stanie oszacować przybliżone koszty opieki lekarskiej w Polsce w przypadku zaistnienia uszczerbku na zdrowiu, w momencie gdy nie obejmuje nas ubezpieczenie zdrowotne. Kwota ta najczęściej staje się jeszcze bardziej abstrakcyjna, przekładając ją na zagraniczne realia. Warto więc odpowiedzialnie podejść do zadania i wykupić odpowiednią polisę. Suma jaką przeznaczymy na jej poczet będzie uzależniona od kilku czynników, w tym od działań jakie chcemy realizować podczas odpoczynku.

Zastanów się, co będziesz robić za granicą

Pierwszy krokiem do wybrania odpowiedniej polisy jest wstępne oszacowanie ryzyka. Wyjeżdżając na ferie zimowe w szwajcarskie Alpy i spędzając ten czas na szusowaniu po stokach, narażamy się na zdecydowanie większe niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu, aniżeli w przypadku spędzania czasu plaży (choć i tu wiele może się wydarzyć). W przypadku spędzania wakacji w sposób aktywny i potencjalnie niebezpieczny, suma ubezpieczenia standardowego może być niewystarczająca, dlatego warto zgłębić elementy, które obejmuje pakiet poszerzony. Zawsze lepiej bowiem przeszacować potencjalne zagrożenie, niż go nie docenić. Specjaliści od ubezpieczeń doskonale o tym wiedzą, dlatego większość towarzystw oferuje dodatkowe opcje obejmujące skonkretyzowany cel w jakim udajemy się na wypoczynek. Przykładowo firma Broker BB zapewnia pakiety ubezpieczeń WARTA Travel Plus, które obejmują konkretne sposoby spędzania czasu, a do wyboru klienci mają choćby surfowanie i nurkowanie. Z tego samego powodu należy również przyjrzeć się sumie gwarantowanej ubezpieczenia. Specjaliści radzą, by w Europie była ona nie mniejsza aniżeli 20 tys. euro, natomiast poza Starym Kontynentem, szczególnie w takich krajach jak Stany Zjednoczone oraz Australia, powinna ona sięgać nawet 60 tys. euro.

Wypadki oraz nieszczęśliwe zdarzenia

Każda polisa oferowana przez uznane towarzystwa, gwarantuje również tzw. ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. To kwota stanowiąca rekompensatę w momencie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i najczęściej jest to procent gwarantowanej sumy zwartej w polisie. Drugim niezwykle ważnym elementem jest także ubezpieczenie OC. Będzie ono absolutnie konieczne wtedy, gdy to my spowodujemy szkodę na niekorzyść innych osób, na przykład przypadkowo zniszczymy mienie, bądź nieumyślnie staniemy się sprawcami wypadku. Najczęściej takie zdarzenia również mogłyby doprowadzić do poważnych strat finansowych, które w tym przypadku pokryje za nas ubezpieczyciel.

Formalności

Współcześnie coraz bardziej popularnym sposobem na zakupienie ubezpieczenia podróżnego jest dokonanie formalności za pomocą formularzy online. Jest to sposób, który zazwyczaj zajmuje niewiele czasu, jednak niepozbawiony jest wad. Nic bowiem nie zastąpi profesjonalnej porady oraz pomocy specjalisty, który nakreśli odpowiednie kwestie i wyjaśni wszelkie wątpliwości związane z zakupioną polisą. Takie wsparcie można uzyskać na przykład w Inowrocławskim punkcie Ubezpieczeń. Jak tłumaczy jego właścicielka, Beata Cholewińska, czasem to niezauważalne dla laików detale decydują o tym, czy wybrana przez nas opcja rzeczywiście ochroni nas przed skutkami konkretnych zdarzeń, dlatego zdecydowanie poleca ona osobistą wizytę i poradę specjalisty. Taką pomoc proponują jednak nie tylko towarzystwa ubezpieczeniowe, ale także biura podróży, które dzięki znajomości realiów kraju do którego się udajemy, gwarantują nam optymalne rozwiązania.

Zakup ubezpieczenia turystycznego jest przejawem troski nie tylko o siebie, ale także o swoich najbliższych. Bez wykupionej polisy, moglibyśmy bowiem narazić ich na nieprzyjemne konsekwencje i ogromne wydatki na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia z naszym udziałem. Pamiętajmy o tym i zakupmy dobre ubezpieczenie podróżne.   

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz