Materiał Partnera

Jak wybrać szkołę nauki jazdy

Jak wybrać szkołę nauki jazdy

Kurs na prawo jazdy jest jednym z ważniejszych szkoleń w życiu każdego człowieka. Profesjonalnie przeprowadzony kurs u boku wykwalifikowanego instruktora, jak wiadomo - nie należy do najtańszych. Jest to jednak inwestycja na lata, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości, zatem warto trochę dołożyć i nie kierować się niską ceną. Doradzamy, jak wybrać rzetelną szkołę jazdy.

Cena kursu to nie wszystko

Dla wielu osób, cena jest istotnym kryterium, jednak jeśli jest niska, nie oznacza to, że prawdziwa. Wpływa na nią flota w pełni ubezpieczonych i profesjonalnie przygotowanych samochodów, zatem niska cena może świadczyć przykładowo o małej ilości samochodów. Przed podpisaniem umowy, należy koniecznie ją przeczytać oraz zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, wymagania czy obostrzenia. Często zdarza się, że szkoły jazdy każą sobie płacić za egzamin zewnętrzny, a bez niego nie wydają zaświadczenia o ukończeniu kursu. Jest to tak naprawdę koszt kursu, którego w pierwszej chwili nie widzimy, jednak który i tak będziemy musieli ponieść. Dodając do siebie wszystkie te koszty, możemy dojść do wniosku że tania szkoła, wcale nie jest taka tania jak się wydawała. Oczywiście wysoka cena kursu również nie powinna usypiać naszej czujności, ponieważ ona także może nie zawierać pewnych opcji i nie być automatyczną gwarancją wysokiej jakości. Powinniśmy zatem dobrze przeczytać umowę przed jej podpisaniem, nie ma innej opcji.

Opinie innych osób

Wybierając szkołę nauki jazdy, warto zasięgnąć po opinie innych, bliskich nam osób, które może nei tak dawno zdawały egzamin i są w stanie nam polecić daną szkołę jazdy. Możemy również poczytać opinie szkół w internecie, aby wiedzieć również jakie jest zdanie innych osób.

Najważniejszy instruktor

Nie tylko od nas, ale także od instruktora zależy, czego się nauczymy. Jeżeli nie chcesz marnować czasu oraz pieniędzy, zapytaj w szkole nauki jazdy o możliwość tzw. jazd obserwacyjnych. Polegają one na jeździe w samochodzie szkoleniowym jako pasażer. Daje to możliwość sprawdzenia kompetencji instruktora, sposobu jego komunikowania się oraz podejścia do kursanta. Warto pamiętać o tym, by mówić o swoich oczekiwaniach oraz potrzebach. Jeśli instruktor będzie cholerycznych, ekspresyjny i niezbyt sympatyczny, warunki do nauki będą tak naprawdę trudne. Jeśli styl pracy instruktora Ci nie odpowiada, możesz go zmienić. Nie powinno stanowić to żadnego problemu. Zanim zaczniesz kurs, spytaj, czy jest taka możliwość. Zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej szkoły jazdy. Wśród najlepszych, znajduje się Moto-Start Atlas, którzy oferują kurs prawa jazdy na wszystkie kategorie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz