Materiał Partnera

Jak wybrać przedszkole dla swojego dziecka?

Jak wybrać przedszkole dla swojego dziecka?

Posyłając dziecko do przedszkola każdy rodzić ma mnóstwo wątpliwości. Nic w tym dziwnego – w końcu powierzamy swoja pociechę pod opiekę zupełnie obcych osób i musimy nastawić się na przynajmniej kilka godzin rozłąki z dzieckiem, co dla rodziców poświęcających się wyłącznie wychowaniu dzieci może być szczególnie trudne. Dlatego tak ważne jest wybranie dobrego przedszkola, do którego będziemy mieć pełne zaufanie.

Dobre przedszkole – jak je rozpoznać?

Przedszkole to bardzo ważne miejsce. Chociaż nie ma obowiązku wysyłania dzieci do przedszkola, to każdy rodzic powinien wiedzieć, ile wynika korzyści z zapisania dziecka do przedszkola na chociaż kilka godzin dziennie. Przede wszystkim przedszkole korzystnie wpływa na umiejętności społeczne dziecka i pozwala mu przygotować się do pójścia do szkoły – dzięki temu maluch w pierwszej klasie nie będzie już tak zagubiony. Przedszkole to także doskonała szkoła samodzielności. Dziecko uczestnicząc w zajęciach może się rozwijać, odkrywać nowe pasje. Maluch powinien nauczyć się czerpać radość z nauki i zabawy w gronie rówieśników. Szukając przeszkolą dla swojego dziecka, powinniśmy rozejrzeć się za placówką, która nam to wszystko zapewni. Taką placówką jest Kredka Przedszkole Niepubliczne Centrum Rozwoju Dziecka. Znajdziemy tutaj wychowawców bardzo zaangażowanych w swoją pracę, dbających o dobro dziecka.

Najważniejsze cechy dobrego przedszkola

Dobre przedszkole powinno przede wszystkim być bezpieczne dla dzieci. Warto przejść się po salach dla dzieci i łazienkach, by upewnić się, że wszystko jest odpowiednio zabezpieczone – tak, by przedszkolakom nic się nie stało. Ważne są też oczywiście godziny otwarcia i lokalizacja przedszkola – ma to duże znaczenie zwłaszcza dla pracujących rodziców. Muszą oni mieć możliwość wygodnie dostarczyć dziecko do przedszkola przed praca i odebrać je po pracy. Odwiedzając przedszkole warto zapytać o leżakowanie – w dobrych placówkach jest wyznaczony czas na odpoczynek, jednak leżakowanie nie może być obowiązkowe. Warto też zapytać o to, jak duża jest grupa przedszkolaków. Ważne, by na 10-cioro dzieci przypadał co najmniej jeden opiekun – w innym przypadku może być niebezpiecznie. Dobrze, jeśli przedszkole oferuje różne zajęcia dodatkowe, które pozwolą naszemu dziecku się rozwijać. Ważną kwestią jest też jedzenie – musi być nie tylko smaczne i zdrowe, ale tez dostosowane do diety naszego dziecka – z uwzględnieniem alergii czy np. diety wegetariańskiej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz