Materiał Partnera

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy jest bardzo ważnym symbolem. Przyjmując go, nasza ukochana, deklaruje, że chce spędzić z nami życie. Dlatego bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego pierścionka. Co to właściwie znaczy? Jak wybrać pierścionek, by zachwycił wybrankę naszego serca? Nie jest to takie proste. Nasz poradnik pomoże wam w znalezieniu idealnego pierścionka zaręczynowego.

Rozmiar ma znaczenie!

Podstawą, o której wielu panów zapomina przy wyborze pierścionka zaręczynowego, jest odpowiednie dobranie rozmiaru. Za mały pierścionek, którego partnerka nie będzie w stanie założyć po zaręczynach, może całkowicie zepsuć ten magiczny moment. Dlatego, zanim zamówimy pierścionek zaręczynowy, musimy dowiedzieć się, jak duży powinien on być. Sposobów na to jest kilka. Kiedy chcemy, żeby oświadczyny były dla naszej partnerki całkowitą niespodzianką, zadanie jest trudne – najlepiej po prostu podpatrzeć, jaki jest rozmiar pierścionków, które nosi na co dzień. Można też wtajemniczyć we wszystko jej mamę lub przyjaciółkę. One powinny znać rozmiar jej pierścionków. Jeśli to zawiedzie, możemy spróbować zmierzyć palec naszej wybranki używając do tego na przykład nitki, jednak trzeba być ostrożnym. Palec w miejscu, w którym pierścionek jest noszony, najczęściej jest węższy niż w kosce, którą pierścionek przecież także musi pokonać. Wiele par dziś do zaręczyn podchodzi inaczej, niż jeszcze kilka lat temu – teraz to często kolejny etap związku, w który wchodzi się partnersko. W takiej sytuacji możemy po prostu zapytać o rozmiar pierścionka przyszłą narzeczoną.

Pierścionka lepiej nie kupować przez internet

Pierścionek zaręczynowy najlepiej jest osobiście wybrać w salonie jubilerskim. Zdjęcia zamieszczane w sieci, potrafią być bardzo mylące. Tylko oglądając pierścionek na żywo, mamy szansę dostrzec każdy szczegół. Warto wybrać się do jednego z mniejszych zakładów jubilerskich - takiego jak salon jubilerski Bogart Bogusławy Pusz. Pierścionki dostępne w dużych sieciach jubilerskich są dość powtarzalne, trudno jest znaleźć tam coś, co będzie miało indywidualny, wyjątkowy charakter, podkreślający to, co najlepsze w waszej relacji.

Jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy?

Klasyczny pierścionek zaręczynowy, jest wykonany ze złota i ozdobiony kamieniem szlachetnym. Zwyczajowo powinno się na niego poświęcić wartość co najmniej jednej pełnej pensji. Na szczęście dziś niewiele osób zawraca sobie głowę takimi konwencjami, a pierścionek ma po prostu trafiać w gust naszej wybranki. Nie musimy się więc ograniczać do samych brylantów. Wybierzmy biżuterię, która odda charakter naszej relacji, lub taką, która idealnie podkreśli urodę naszej wybranki. Nie bójmy się zaryzykować – w końcu żadna miłość nie mieści się w katalogu.

Opracowanie:
Sieradz, al. Pokoju 11c
tel. 537 551 368
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz