Materiał Partnera

Jak wybrać odpowiednie opakowanie do swoich produktów

Jak wybrać odpowiednie opakowanie do swoich produktów

Każdy, kto zajmuje się produkcją oraz sprzedażą na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór odpowiednich opakowań do swoich produktów. Zwykle do pakowania stosowane są kartony, które są relatywnie niedrogim i wygodnym rozwiązaniem. Kluczowy jest jednak wybór odpowiedniego rozwiązania tak,  aby opakowania doskonale spełniały swoją funkcję.

Opakowania kartonowe - dlaczego warto je wybrać?

Opakowania z kartonu mają wiele zalet, które sprawiają, że są tak popularne. Najważniejsze zalety opakowań kartonowych to:

  • Wytrzymałość na ściskanie - kartony mają doskonałą wytrzymałość na ściskanie, wystarczy dobrać odpowiednią grubość i rodzaj kartonu do pakowania swoich produktów. Pudełka kartonowe sprawdzają się nawet do ochrony paczek z płynami czy szkłem. Dla najbardziej wymagających stworzono kartony paletowe, które są wykonane z siedmio warstwowej tektury.

  • Dobre zabezpieczenie dla wielu produktów - kartony mogą być wykorzystywane jakie opakowanie wielu produktów. Zabezpieczają produkt na czas transportu, chronią przed kurzem czy niepożądanymi osobami. Kartony przy tym są lekkie i poręczne, więc zapakowany w karton produkt nie zyskuje wiele na wadze.

  • Ekonomiczna opcja na opakowanie - opakowania tekturowe są względnie niedrogie, ich cena jest niewielkim odsetkiem całkowitej wartości produktu sprzedawanego w takim opakowaniu. Wynika to z wykorzystania do ich produkcji niedrogich surowców.

  • Ochrona środowiska - kartony wykonywane są z naturalnych surowców, ich produkcja nie jest mocno obciążająca dla środowiska, a po wykorzystaniu mogą zostać ponownie wykorzystane, ponieważ nadają się do recyklingu.

Zalet korzystania z kartonów jest naprawdę wiele!

Jakie opakowanie kartonowe wybrać?

Jak mówi nam ekspert firmy Opak Kreft s.c., dostępnych jest wiele rodzajów kartonów, a w razie potrzeby można zaprojektować i wyprodukować produkt idealnie dopasowany do potrzeb konkretnego produktu.

Wśród rodzajów kartonów wyróżnia się:

  • kartonu paletowe - przeznaczone do transportu, sprawdzają się nawet w trudnych warunkach;

  • kartony klapowe - to tradycyjne kartony, w których brzeg jest klejony albo szyty, a kartony mają dolne i górne klapy;

  • kartony wykrojnikowe - mogą one mieć dowolne, niestandardowe kształty, przy pomocy wykrojników można wykonać kartony samoskładające lub zamykane bez łączeń;

  • kartony ponadgabarytowe - mają niestandardowe wymiary, są dopasowywane m.in. do potrzeb branży meblarskiej lub przeprowadzkowej.

Wybór odpowiedniego rodzaju kartonu zależy od tego, co chcemy w niego zapakować. Zwykle jako opakowanie pojedynczych niewielkich produktów stosowane są kartony wykrojnikowe, które dopasowane są do konkretnej rzeczy.

Opracowanie:
Czeczewo, Kieleńska 22
tel. 511 529 983
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz