Materiał Partnera

Jak wybrać odpowiednią pomoc drogową?

Jak wybrać odpowiednią pomoc drogową?

Sytuacje na drodze potrafią zaskakiwać. Każdemu może się zdarzyć stłuczka albo awaria, która unieruchomi pojazd. Wtedy najlepiej zwrócić się do pomocy drogowej, która wyciągnie nas z opresji. Jak spośród wielu firm oferujących autoholowanie lawetą wybrać tę, która najlepiej o nas zadba w trudnej sytuacji? Czym wyróżnia się naprawdę dobra pomoc drogowa?

W jakich sytuacjach potrzebna jest pomoc drogowa?

Najczęściej pomoc drogowa pomaga usunąć z drogi samochód, który został uszkodzony w kolizji lub wypadku, albo taki, który nagle się zepsuł i nie może dalej jechać. To nie są jedyne sytuacje, w których możemy skorzystać z holowania auta. Kiedy jeszcze laweta będzie niezbędna? Zapytaliśmy o to w firmie Turek Michał Turzyński, która oferuje holowanie na terenie Warszawy i okolic.

Najczęściej z naszej pomocy korzystają osoby, które potrzebują szybkiego odstawienia samochodu po kolizji, ale transportujemy także samochody sprawne, które są niezarejestrowane, auta zabytkowe, które mają być ozdobą np. na imprezach motoryzacyjnych albo eksponatem muzealnym, a także pojazdy niedopuszczone do jazdy na przeglądzie, wozy przeznaczone do złomowania i wraki.

Oferta firm świadczących pomoc drogową jest dość szeroka, ale nie z każdą współpraca będzie się układała pomyślnie. Tu, jak w każdej innej branży, można trafić na solidne przedsiębiorstwo albo nierzetelnych „fachowców”. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka cech, które wyróżniają dobrą pomoc drogową.

Co oferuje dobra pomoc drogowa?

Na pomoc drogową powinniśmy móc liczyć w każdej sytuacji, o każdej porze dnia i nocy, 365 dni w roku. Dlatego pierwszą cechą, jakiej można oczekiwać od rzetelnej firmy zajmującej się holowaniem aut, jest dostępność przez cały rok bez wyjątków. Wypadki zdarzają się przecież nie tylko w dzień i nie tylko od poniedziałku do piątku.

Kolejny wyróżnik to szybkość reakcji. Laweta pomocy drogowej powinna pojawić się szybko. Dlatego zdecydowanie lepiej skierować się do firmy dysponującej wieloma pojazdami holującymi. To zwiększa szansę, że nie będziemy musieli czekać na swoją kolej i otrzymamy wsparcie od ręki.

Pomoc drogowa to coś więcej niż tylko holowanie samochodu. Należy przyjrzeć się dodatkowym usługom, jakie oferuje firma. Mogą to być:

  • warsztat całodobowy, gdzie samochód zostanie szybko naprawiony,
  • holowanie na koszt sprawcy kolizji,
  • auto zastępcze tej samej klasy, co Twój uszkodzony wóz,
  • wyjazdy zagraniczne po kupiony samochód,
  • powypadkowe zabezpieczenie auta i odholowanie w wybrane przez klienta miejsce.

Korzystanie z pomocy drogowej nie musi być jednorazowe. Firmy posiadające floty mogą nawiązać stałą współpracę. Dzięki temu zawsze mogą liczyć na fachową pomoc, a jej koszty będą niższe niż w przypadku każdorazowego wzywania lawety.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz