Artykuł sponsorowany

Jak wybrać odpowiednią krajalnicę do chleba?

Jak wybrać odpowiednią krajalnicę do chleba?

Krajalnica do chleba to urządzenie niezbędne w każdym punkcie sprzedaży pieczywa. Klienci często decydują się na zakup chleba krojonego, gdyż jest to rozwiązanie bardzo wygodne i oszczędzające mnóstwo czasu na przygotowanie posiłków w domu. Profesjonalna krajalnica nie jest jednak sprzętem tanim, toteż przed podjęciem konkretnej decyzji zakupowej należy dokładnie zastanowić się czego potrzebujemy w naszej piekarni.

Rodzaje krajalnic do chleba

Krajalnice piekarnicze dzielimy zasadniczo na dwa rodzaje – krajalnice stołowe oraz wolnostojące. Czym różnią się wymienione urządzenia? Przede wszystkim swymi gabarytami.

Krajalnice stołowe to urządzenia stosunkowo niewielkie, sprawdzające się w małych sklepach i piekarniach. Z powodzeniem można je postawić na blacie, stole czy szafce. Przestrzeń pod spodem można wykorzystać do przechowywania innych artykułów, np. foliowych lub papierowych toreb, do których pakuje się pokrojone pieczywo – objaśnia ekspert firmy Geth, dystrybutor krajalnic marki JAC oraz innych nowoczesnych maszyn i urządzeń piekarniczych.

Mniejsze rozmiary niosą za sobą pewne ograniczenia w kwestii wydajności urządzenia i kształtu krojonego pieczywa. Krajalnice wolnostojące z reguły dysponują lepszym parametrami pracy. Są szybsze, bardziej elastyczne i wydajne. Przy tym zajmują nieznaczną cześć powierzchni piekarni. Dobrze sprawdzają się w zakładach średniej oraz dużej wielkości.

Główne parametry krajalnicy

Kiedy wiemy, jaki rodzaj krajalnicy do chleba będzie najlepiej pasował do wnętrza zakładu, możemy zapoznać się z parametrami dostępnych modeli. Co powinno nas zainteresować?

  • Wydajność – oznacza, ile bochenków chleba krajalnica jest w stanie pokroić w ciągu godziny. Przy niektórych krajalnicach podawane są wartości dla bochenków o różnej masie. Im mniejszy i lżejszy bochenek, tym szybciej krajalnica go pokroi.
  • Grubość kromek – krajalnice zwykle mają kilka ustawień grubości kromki. Niektóre gatunki chleba można kroić jedynie do pewnej minimalnej grubość; w przeciwnym wypadku kromki będą się zbytnio łamać i kruszyć.
  •  Ilość noży – im większa, tym więcej kromek można uzyskać z bochenka.
  • Wymiary urządzenia – wysokość, szerokość i głębokość. Te parametry są szczególnie istotne jeśli planujemy kupno maszyny stołowej.

Krajalnice od zaufanego producenta

W przypadku krajalnic do pieczywa ogromną rolę odgrywa jakość ich wykonania. Od lat niezmiennie dużą popularnością cieszą się krajalnice marki JAC. W asortymencie tego renomowanego przedsiębiorstwa znajdziemy krajalnice stołowe i wolnostojące, półautomatyczne z dźwignią i w pełni automatyczne. Poszczególne modele dysponują możliwościami przerobowymi od kilkuset do nawet dwóch tysięcy bochenków na godzinę, oferując kilka szerokości i grubości krojenia. Godnym podkreślenia jest fakt, iż krajalnice do chleba JAC spełniają kryteria bezpieczeństwa. Wybrane modele posiadają m.in. automatyczną przykrywę załączającą krajalnicę po opuszczeniu. Wyróżniają się cichą pracą, ergonomią i designem. Dodatkowymi udogodnieniami są opcja oliwienia noży (rozwiązanie idealne dla pieczywa o klejącym miękiszu), obecność szuflad na okruchy oraz półek do pakowania pokrojonego chleba. Ułatwiają one pracę z maszyną i pozwalają usprawnić obsługę klienta. Szeroki wybór krajalnic JAC można znaleźć w ofercie dystrybucji firmy Geth.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz