Materiał Partnera

Jak wybrać odpowiedni lokal na wesele?

Jak wybrać odpowiedni lokal na wesele?

Podczas planowania ślubu oraz przyjęcia weselnego, Para Młoda podejmuje wiele ważnych decyzji. Niewątpliwie jedną z najważniejszych jest wybór miejsca, gdzie odbędzie się przyjęcie weselne. Jeszcze kilkanaście lat temu wybór był bardzo ograniczony. Obecnie można wybierać spośród wielu różnych lokali – zarówno bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Na co zwracać szczególną uwagę, aby wesele było zorganizowane na najwyższym poziomie?

Wielkość sali i liczba gości – te kwestie ustal już na samym początku

Przede wszystkim sala weselna musi być dopasowana do oczekiwań, jakie względem niej mają przyszli Nowożeńcy. Do najważniejszych kryteriów branych pod uwagę jest:

  • stosunek wielkości pomieszczenia do liczby zaproszonych gości,
  • koszty wynajęcia lokalu,
  • wystrój,
  • lokalizacja,
  • menu weselne,
  • liczba osób z obsługi,
  • możliwość zakwaterowania gości w tym samym budynku.

Znalezienie miejsca, które będzie odpowiadało w 100% wymaganiom jest trudne, ale możliwe. Zaczynając poszukiwania odpowiedniej sali na przyjęcie weselne, warto wiedzieć, ile mniej więcej gości będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Na wczesnym etapie poszukiwań miejsca na przyjęcie weselne nie jest konieczne posiadanie dokładnej listy gości – wystarczy szacunkowa liczba. Inny lokal będzie odpowiedni dla 90, a inny dla 200 osób.

Jaki jest koszt jednej osoby i za co zapłacisz dodatkowo?

Kolejnym bardzo ważnym kryterium jest cena – tak zwany „koszt talerzyka”, czyli opłata za jedną osobę uczestniczącą w przyjęciu. Wielu przyszłych Nowożeńców właśnie tę kwestię stawia na pierwszym miejscu i na jej podstawie poszukuje odpowiedniego miejsca. Warto także sprawdzić, co gwarantuje lokal w ramach kwoty za uczestnika przyjęcia. Jak mówią pracownicy firmy Biesiadna Restauracja E.M. Tworkowscy: Wiele lokali proponuje wyższą cenę za talerzyk, jednak klient nie musi za nic dodatkowo dopłacać. W cenie otrzymuje dekoracje sali, które może osobiście wybrać, serwis kawowy, a nawet tort – również wybierany indywidualnie. Jeżeli koszt za osobę jest zbyt niski, to warto dokładnie przejrzeć umowę. Może okazać się, że lokal zażąda opłaty, chociażby za uruchomienie chłodni, w której przechowywane będzie ciasto. Niektóre firmy nie mówią o tym wprost, a przecież nie każdy musi się na tym znać – dodają.

Zastanów się ile czasu zajmuje dojazd do lokalu

Przyszła Para Młoda powinna także zwrócić uwagę na lokalizację sali weselnej. W tej kwestii wiele zależy od samych zainteresowanych – jedni zdecydują się na centrum miasta,  inni na obrzeża, gdzie jest dużo spokojniej. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku odległość od miejsca ceremonii nie powinna być zbyt duża. Goście zwykle niecierpliwią się, jeżeli dojazd zajmuje więcej niż 30 minut.

Sprawdź jakie menu serwuje lokal

Przyszli Nowożeńcy powinni sprawdzić także menu, jakie dany lokal oferuje. Bardzo często do wyboru jest kilka pakietów, dzięki czemu można dopasować potrawy do indywidualnych wymagań. Warto wcześniej zasięgnąć informacji, czy możliwa jest degustacja. Obecnie wiele lokali oferuje tzw. kolacje degustacyjne, dzięki czemu można przekonać  się, czy jedzenie jest świeże i smaczne.  Nie bez znaczenia jest także obsługa. Zbyt mała liczba kelnerów może być przyczyną opóźnień podczas serwowania posiłków.

Opracowanie:
Białystok, Magnoliowa 14
tel. 85 661 38 99
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz