Materiał Partnera

Jak wybrać odpowiedni komis i kupić w nim dobre auto?

Jak wybrać odpowiedni komis i kupić w nim dobre auto?

Komisy samochodowe cieszą się w Polsce dużą popularnością, choć propozycja poszczególnych punktów znacząco się różni. Dlatego chcąc zakupić auto, które posłuży nam przez wiele lat, powinniśmy przeprowadzić wstępną selekcję i wybrać tylko miejsca gwarantujące nam rzetelność. Jak to zrobić i dlaczego same komisy tak znacząco się od siebie różnią? Sprawdź!

Dlaczego Polacy lubią komisy samochodowe?

Używany samochód można kupić na wiele sposobów, także od osoby prywatnej i na giełdzie. Często jednak nasze poszukiwania, niezależnie od ich początku, kończą się sukcesem dopiero w komisach samochodowych. Powód? Przede wszystkim niezwykle szeroka oferta dostępnych modeli, szczególnie tych w klasie średniej i cieszących się dużą popularnością. Komisy to także sposób na to, aby lepiej rozeznać się w rynku i sprawdzić kilka pojazdów, znajdujących się na naszej „krótkiej liście zakupowej”, a także wówczas, gdy dopiero rozpoczynamy poszukiwania samochodu. Komisy jednak znacząco się od siebie różnią, nie tylko pod względem oferty, ale przede wszystkim uczciwości sprzedawców, dlatego warto wybierać tylko te firmy, które na rynku lokalnym cieszą się pozytywnymi opiniami.

Wizyta w komisie – jak się do niej przygotować?

Jeśli uda nam się znaleźć komis z interesującą nas ofertą i zdecydujemy się na jego odwiedzenie, warto stosować się do kilku, bardzo praktycznych wskazówek, jeszcze zanim znajdziemy się na miejscu. Jak zachęca Adrian Tkaczuk z firmy Lift-Car, która również zajmuje się sprzedażą samochodów używanych, bardzo ważne jest to, aby wcześniej zgłębić przynajmniej podstawowe informacje odnośnie interesujących nas pojazdów, przede wszystkim mówiące o typowych usterkach, a także wskazujące przybliżoną cenę rynkową dla modelu. Podczas samej wizyty, powinniśmy dodatkowo bardzo uważnie przyjrzeć się danemu samochodowi. Chodzi o elementy takie jak sprawność ogrzewania, klimatyzacji oraz radia, a także ewentualne wady karoserii, często widoczne dopiero po bardzo bliskich oględzinach. Aby mieć pewność co do sprawności konkretnego modelu, należy także udać się do stacji diagnostycznej - tam specjaliści sprawdzą, czy auto rzeczywiście jest zgodne z opisem i czy warto je nabywać w cenie oferowanej w komisie samochodowym.

Zakup używanego auta w sprawdzonym komisie samochodowym nie musi być trudny i stresujący. Wystarczy stosować się do kilku niezwykle praktycznych wskazówek, które pomogą nam znaleźć sprawny pojazd i cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem przez następne lata.

Opracowanie:
Dąbrowa Białostocka, gen. Sulika 12 lok. 1
tel. 505 350 991
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz