Materiał Partnera

Jak wybrać niezawodną firmę do budowy domu?

Jak wybrać niezawodną firmę do budowy domu?

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie. Wymaga dużych nakładów finansowych, przemyślenia i dobrego zaplanowania wszystkich elementów inwestycji oraz rzetelnych i terminowych wykonawców. Obecnie na rynku jest wiele firm budowlanych, które oferują najróżniejszy zakres usług. Jak wybrać tę, która fachowo zajmie się naszym zleceniem? Poniżej podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy wykonawczej.

Przygotowania zacznij zimą

Zima to najlepsza pora roku na poszukiwanie firmy budowlanej. Warto w tym czasie przeglądać fora internetowe, pytać się znajomych czy mają kogoś do polecenia, zapoznać się z ofertą firmy online, umówić się na wstępną wizytę i zarezerwować termin.

Określ też jasno swoje potrzeby - czy potrzebujesz domu w stanie deweloperskim, a może szukasz firmy, która kompleksowo wykonuje wszystkie prace? Na przykład dom pod klucz to wygodne rozwiązanie dla osób, które wolałyby powierzyć wszystkie prace jednej firmy.

Opinie i rekomendacje

Zadowoleni klienci to najlepsza wizytówka firmy. Poszukaj opinii o danej firmie w internecie lub zapytaj się rodziny i znajomych czy mają kogoś do polecenia. Zwykle w naszym otoczeniu znajdzie się ktoś, kto ma za sobą budowę i będzie w stanie pomóc chociażby tylko swoją opinią. Jeśli jest taka możliwość, obejrzyj na żywo poprzednie realizacja danej firmy.

Cena

Głównym kryterium wyboru na pewno nie powinna być cena. Dobra ekipa budowlana niestety kosztuje. Zaskakująco niskie ceny powinny być sygnałem, żeby bardziej przyjrzeć się danej firmie - na przykład sprawdzając opinie w internecie. Wybór podejrzanie taniej ekipy budowlanej może się skończyć dodatkowymi nakładami finansowymi na poprawienie powstałych błędów.

Z drugiej strony za usługi budowlane nie musisz przepłacać. Dobrym podejściem może być wybranie 3-4 firm o średnich stawkach i porównanie ich pod kątem innych ważnych rzeczy - np. doświadczenia, opinii, dotychczasowych realizacji.

Pamiętaj o umowie

Umowa zabezpiecza interesy obu stron. Dobra firma budowlana, taka jak Radosław Tkaczyk Spec-Grupa, nie będzie miała problemów z jej podpisaniem. Umowa powinna zawierać wszelkie ustalenia między stronami, datę rozpoczęcia i zakończenia prac, dokładny zakres zadań, wysokość wynagrodzenia, uśrednioną cenę materiałów budowlanych.

Dobra komunikacja

Zadbaj o dobrą komunikację - im lepiej sprecyzujesz swoje potrzeby i oczekiwania, tym mniej nieporozumień wyniknie w trakcie budowy. Warto też wcześniej ustalić, czy firma budowlana sama zadba o zaplecze socjalne, czy też my będziemy musieli zorganizować miejsca noclegowe i posiłki.

Opracowanie:
Osiny 16
tel. 697 413 635
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz