Materiał Partnera

Jak wybrać najlepszy hosting?

Jak wybrać najlepszy hosting?

Bez hostingu internetowego nie istnieje żadna strona internetowa. Ale hosting dla niektórych to wciąż jest mało znane i magiczne wręcz pojęcie. Dlatego warto je bliżej poznać i dowiedzieć się: po pierwsze, w jaki sposób można wybrać najlepszy hosting i zarazem niedrogi, ale też taki, by był pewny i sprawny? Po drugie, jak znaleźć najlepszy serwer i w jaki sposób sprawić, by strona internetowa działała bez zarzutu?

Na początku o hostingu słów kilka

Hosting jest ściśle określonym miejscem. To miejsce zostało specjalnie wydzielone i znajduje się na serwerze, który jest podłączony do Internetu. To tutaj znajdują się zdjęcia, pliki, filmy oraz wszystkie inne dane, które pojawiają się na konkretnej stronie internetowej. Serwis musi być obsługiwany przez cały czas, to znaczy 24 godziny na dobę. Tylko wtedy strona WWW działa w Internecie bez zarzutu i jest stale widoczna i dostępna. W Polsce wiele firm świadczy usługę hostingu. Aby skorzystać z takiej usługi należy podpisać minimum roczną umowę. Wybór nie jest łatwy. Należy wybrać w tym względzie najwyższą jakość usług za rozsądną cenę. Nie należy też sugerować się zbytnio promocjami. Najniższa cena może dotyczyć pierwszego roku, natomiast po przedłużeniu umowy lub podpisaniu wieloletniego kontraktu, można po prostu przepłacić za tę usługę – wyjaśniają specjaliści z łódzkiego przedsiębiorstwa informatycznego PC Com-Soft.

Jak znaleźć najlepszy hosting?

Znalezienie hostingu nie jest trudne. Wystarczy wpisać słowo „hosting” w wyszukiwarkę, aby znaleźć usługodawców. W ten sposób też dowiadujemy się, że usługa hostingu może być bezpłatna lub płatna. Która z nich jest lepsza? Na próbę można skorzystać z usług bezpłatnych, ale gdy poważnie myśli się o swojej stronie internetowej lub blogu, warto skorzystać z usług płatnych. Gwarantują one pełną kontrolę nad wyświetlanymi treściami na stronie internetowej. Bezpłatny hosting zazwyczaj charakteryzuje się bardzo ograniczonym transferem. Oferuje również małą przestrzeń na dysku. Dodatkowo trzeba się liczyć z faktem, że na stronie WWW będą się wyświetlały liczne reklamy. Na treść tych reklam nie mamy i nie będziemy mieli żadnego wpływu.

Którą firmę hostingową wybrać?

Zawsze wybieramy sprawdzonego usługodawcę. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy poznać opinie użytkowników, którzy korzystali z usług interesującej nas serwerowni. W Internecie znajdują się także rankingi hostingów, które opierają się tylko i wyłącznie o opinie o hostingach funkcjonujących na rynku. Można też czytać opinie na portalach lub pytać u znajomych.

Wybierając hosting należy zwrócić uwagę na:

  • bezawaryjne działanie serwerów - jest to tak zwany uptime, czyli gwarantowany czas działania strony – dobrze żeby wynosił min. 99.97%
  • czy w ofercie są elastyczne pakiety hostingowe,
  • jakiego rodzaju jest dysk – HDD czy SSD (najszybszy),
  • cenę,
  • szybką i skuteczną pomoc – najlepiej 24h/7 dni w tygodniu.
Opracowanie:
Łódź, Rojna 62 lok. 33
tel. 42 632 50 55
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz