Materiał Partnera

Jak wybrać najlepsze zaproszenia na ślub?

Jak wybrać najlepsze zaproszenia na ślub?

Ślub to najważniejszy moment w życiu, dlatego do jego organizacji przywiązuje się tak wielką wagę. Szczególnie panie dbają o każdy detal, dobierając kwiaty do welonu, welon do sukni, a suknię do wieku i figury. Jednym z ważniejszych detali, jakie wiążą się ze ślubem, jest zaproszenie. Nie tylko reprezentuje młodych, ale ma też być oryginalną pamiątką. Jak dobrać najlepszy model zaproszenia na ślub?

Różne rodzaje zaproszeń

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zaproszenia ślubne miały standardową formę. Różnice, jakie pojawiały się w poszczególnych wzorach, ograniczały się do zmiany symbolicznej grafiki lub cytatu. Prostokątne karnety umieszczane w kopertach zazwyczaj miały też zbliżony tekst. Osoby, które urządzały skromniejsze uroczystości, mogły kupić proste i tanie zaproszenia ślubne w każdym sklepie papierniczym. Nazwiska gości i datę ślubu trzeba było wówczas wpisać ręcznie. Bardziej zamożni mogli sobie pozwolić na zamówienie oryginalnych zaproszeń w drukarni. Tu jednak konieczne było kupienie określonego pakietu np. 500 sztuk, bo tylko takie ilości akceptowały firmy.

Obecnie techniki cyfrowego druku i możliwości projektowania wzorów na komputerach sprawiają, że liczba wzorów zaproszeń ślubnych jest niemal nieograniczona. Producenci tacy jak Justyna Miarka PPHU Jumika proponują swoim klientom kilkaset kompozycji graficznych, wśród których można wybrać unikalny motyw na swoją uroczystość. Klasyczne zaproszenia powoli odchodzą w zapomnienie, a na ich miejscu pojawiają się takie wzory jak:

  • proste zaproszenia jednokartkowe, zarówno w postaci tradycyjnego wydruku, jak i naklejone na sztywniejsze, często kolorowe podłoże,
  • zaproszenia jednokartkowe złożone z kilku kartek związanych sznurkiem, wstążeczką itp.,
  • zaproszenia jednokartkowe przewiązane wstążką z kokardą,
  • zaproszenia folderowe z kieszonką, do której można włożyć dodatkowe informacje,
  • zaproszenia o nietypowym kształcie, np. z falującymi lub ząbkowanymi krawędziami,
  • zaproszenia trzyczęściowe, czyli tryptyki.

Jak wybrać zaproszenie na ślub?

Pomimo że w dziedzinie zaproszeń nastąpiła tak duża ewolucja, nie z każdej perspektywy można to uznać za plus. W przeszłości stosowało się standardową formę karnetu, a młodzi nie mieli problemu z wyborem. Obecnie nie tylko dostępność wzorów jest ogromna, ale też zmieniają się trendy. Jednym z ostatnich jest np. tworzenie wesołych zaproszeń, w których niezbędne informacje wplecione są w wesoły wierszyk i uzupełnione zabawną grafiką.

Zastanawiając się nad wyborem, warto pamiętać, że zaproszenie na ślub to rodzaj „reklamy” pary młodej. Decydując się na określony kształt, styl czy wprowadzenie elementów humorystycznych, przyszli małżonkowie podkreślają swoje charaktery, upodobania, podejście do życia, a także planowany styl wesela. Na przykład prosta forma, makulaturowy papier i standardowy nadruk mogą sugerować ekologiczne zamiłowania młodych. Złote napisy i papier czerpany są zaś typowym symbolem wykwintności i wyszukanego gustu. Prosta książeczka z kolorowym rysunkiem i zabawnym hasłem to za to dowód, że młodzi z humorem podchodzą to swojego przyszłego wspólnego życia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz