Jak wybrać najlepsze wczasy dla seniora?

Jak wybrać najlepsze wczasy dla seniora?

Właśnie przechodzisz na emeryturę i szukasz idealnego miejsca do wypoczynku? A może chcesz sprawić radość rodzicom lub dziadkom i zafundować im wymarzone wakacje? Sprawdź nasze propozycje idealnych wczasów dla seniora. Poznaj najciekawsze miejsca w Polsce i za granicą, które z pewnością zainteresują każdego turystę 55+. Już teraz zaplanuj wakacje życia.  

Strony www Strony www

Pensjonat nad morzem czy w górach?

W naszym kraju znajdziesz mnóstwo miejsc wartych uwagi, które przystosowane są do wymagań seniorów i osób niepełnosprawnych. Dobrym pomysłem jest kilkudniowy wypad do pensjonatu dla osób starszych nad morze. Polski Bałtyk oferuje wiele atrakcji – relaksujące spacery brzegiem morza czy zabiegi rehabilitacyjne. Pobyt nad wodą wycisza, a w dodatku wspomaga drogi oddechowe ze względu na dużą zawartość jodu. Już teraz zarezerwuj pensjonat nad morzem.

Wakacje w Polsce zadowolą także bardziej aktywnych seniorów, którzy są miłośnikami górskich wycieczek. Świeże powietrze i zapierające dech w piersiach krajobrazy to najlepsza rekomendacja do spędzenia wakacji w Zakopanem czy Karpaczu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pensjonat dla seniora?

  • Spokój i cisza – dobrze, gdy wybrany pensjonat znajduje się z dala od miejskiego zgiełku, w spokojnej i bezpiecznej okolicy, w której starsza osoba może odpocząć
  • Bliskość przyrody i atrakcji – park czy las to świetne miejsca na codzienne spacery, poza tym bliskość ośrodków rehabilitacyjnych i SPA jest dużym plusem wczasów dla seniora
  • Komfort – dobry pensjonat dla seniora powinien nie tylko oferować wygodne pokoje, ale także być przystosowany dla osób z problemami z poruszaniem
  • Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje wliczone w cenę pobytu to nie tylko wygoda opcja dla starszych osób, ale także sposób na oszczędności, które są istotne dla niektórych emerytów

Sanatorium, czyli idealne wczasy dla seniora

Dobrą opcja dla każdego seniora jest wyjazd związany z zadbaniem o zdrowie. W tym przypadku starsze osoby najchętniej wybierają sanatoria i uzdrowiska. Obecnie stan takich obiektów się zmienia i ośrodki wypoczynkowe zaczynają oferować coraz ciekawszą ofertą. Najciekawsze miejsca na wakacje dla seniorów to m.in. Kołobrzeg, Szczawnica, Krynica-Zdrój, a także:

  • Ciechocinek – oferta skierowana do osób zmagających się z chorobami płuc, układu krążenia czy reumatyzmem
  • Busko-Zdrój – z oferty skorzystają osoby po kontuzjach czy z chorobami skóry
  • Nałęczów – zabiegi dedykowane osobom z chorobami serca czy zmagających się z depresją

Równie popularne są turnusy dla seniorów. Sprawdź, gdzie jechać na turnus rehabilitacyjny.

Wymarzone wczasy za granicą

Alternatywą dla wycieczek po Polsce mogą być organizowane wyjazdy za granicę. Biura podróże oferują specjalne pakiety wczasów dla seniorów, którzy mają swoje określone potrzeby. Wycieczki objazdowe przeznaczone dla osób 55+ są przygotowywane z myślą o tych, którzy nie mają tyle sił, co osoby młode, lub mają kłopoty z poruszaniem czy słuchem, dlatego zwiedzanie nie jest aż tak intensywne, a plan napięty. Wyjazdy przewidują zarówno czas na odpoczynek, jak i inne atrakcje. Wiele samotnych osób w starszym wieki traktuje zorganizowane wycieczki jako sposób na nawiązanie wieloletnich przyjaźni z poznanymi towarzyszami podróży.

Podróże duchowe, czyli pielgrzymki

Szczególnie popularne wśród starszych osób są zorganizowane pielgrzymki, które łączą wypoczynek z podróżą duchową do miejsc kultu religijnego. To właśnie na emeryturze wiele osób ma czas i okazję do odwiedzenia obiektów sakralnych i miejsc związanych z turystyką religijną.

Najbardziej popularne polskie kierunki to Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej na Jasnej Górze, Sanktuarium maryjne z cudownym obrazem Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, a także Krzeptówki w Zakopanem czy Łagiewniki w Krakowie oraz miejsca związane z papieżem Janem Pawłem II. Z zagranicznych kierunków wiele osób wybiera się na pielgrzymkę do Rzymu, Lourdes, Izraela, Fatimy i Ziemi Świętej.

Wspomnień czar, czyli sentymentalna podróż

A może zamiast podróży za granicę czy pobytu w popularnym sanatorium czy uzdrowisku, wybrać się do miejsc związanych z młodością czy dzieciństwem? Wiele starszych osób z chęcią powraca po latach w rodzinne strony i odwiedza miejsca, w których nie byli przez lata.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży