Materiał Partnera

Jak wybrać najlepszą firmę budowlaną do tynków?

Jak wybrać najlepszą firmę budowlaną do tynków?

Budowa własnego domu lub planowany gruntowny remont nie obejdzie się bez udziału specjalistów. O ile drobne prace wykończeniowe można przeprowadzić samemu, to w przypadku nakładania tynków warto zdać się na fachowców. Dobrze otynkowana ściana stanowi bazę dla farby, dlatego takie zadanie musi zostać zrealizowane profesjonalnie, gdyż ma duże znaczenie dla kolejnych etapów wykończenia wnętrz.

Ekipa ogólnobudowlana czy specjalista od tynków?

Na rynku istnieją firmy, które oferują kompleksowe usługi wykończeniowe lub skupiają się tylko na jednej dziedzinie. Nie ma reguły, która oferta jest korzystniejsza, gdyż wszystko zależy od zatrudnionych osób. Podczas wyboru firmy remontowej warto jednak zwrócić uwagę, czy w ekipie znajdują się fachowcy o określonej specjalizacji. Wówczas można mieć pewność, że tynki zostaną nałożone prawidłowo, a praca całej ekipy przebiegnie sprawnie. Firmy takie jak Jacek Chudzik Zakład ogólnobudowlany swoją działalność opierają na usługach tynkarskich, oferując oprócz tego malowanie ścian i kładzenie gładzi gipsowych. W tym przypadku można mieć pewność, że zlecenie zostanie zrealizowane z należytą starannością.

Co sprawdzić przed podjęciem współpracy?

Przed zdecydowaniem się na współpracę z konkretną firmą, warto wcześniej sprawdzić opinie na jej temat. Źródłem cennych informacji może okazać się internet oraz rodzina i znajomi, którzy mają za sobą prace remontowe. Jeżeli mimo to w dalszym ciągu masz wątpliwości, najprostszym rozwiązaniem jest dopytanie o szczegóły bezpośrednio u źródła. W tym wypadku warto dowiedzieć się:

  • jak prezentuje się terminarz firmy,

  • ile czasu zajmie tynkowanie i malowanie ścian w Twoim domu,

  • na jakiej podstawie dokonywana jest wycena pracy,

  • jakimi metodami nakładają tynki,

  • czy dysponują specjalistycznym sprzętem, który może usprawnić cały proces,

  • jakie doświadczenie ma ekipa budowlana,

  • ·po czyjej stronie stoi zakup materiałów.

Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem pracy spisać umowę. Uchroni Cię to przed nieuczciwymi podwykonawcami i będzie podstawą do ubiegania się o reklamację, jeżeli firma nie wywiąże się ze swojego zadania.

Cena nie zawsze idzie w parze z jakością

Na remoncie nie warto oszczędzać, gdyż źle wykonane tynkowanie sprawi, że ściany będą nierówne, a farba szybko odpryśnie. Nie znaczy to jednak, że musisz wydawać fortunę, aby mieć pewność, że praca zostanie zrealizowana solidnie. Przed podpisaniem umowy ubiegaj się o opracowanie szczegółowego kosztorysu, na podstawie którego zostaną wykonane kolejne etapy prac remontowych.

Opracowanie:
Wrocław, Przylaszczkowa 78
tel. 691 509 527
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz