Materiał Partnera

Jak wybrać łóżko dla dziecka?

Jak wybrać łóżko dla dziecka?

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni. Jak powszechnie wiadomo, sen zajmuje 1/3 naszego życia. Dzieci w początkowej fazie rozwoju śpią bardzo dużo w ciągu dnia, co pozwala im na regenerację i prawidłowe funkcjonowanie. Z biegiem czasu śpią coraz mniej, jednakże łóżko nadal jest symbolem odpoczynku i relaksu. Dlatego tak ważny jest jego odpowiedni dobór, dostosowany do kilku czynników. Czym się kierować przy wyborze dziecięcego łóżka?

Dostosowane do wieku

Nadrzędną kwestią przy wyborze łóżka dla naszej pociechy powinien być jego wiek. Dziecko w każdym wieku ma różne potrzeby, inaczej się zachowuje, na innym etapie rozwoju się znajduje. Od pierwszych chwil życia, niemowlak najczęściej śpi w tradycyjnym łóżeczku ze szczebelkami lub w kołysce. Z biegiem lat jednak będzie potrzebował innego miejsca do spania, gdyż łóżeczko może być po prostu za małe i niewygodne. Łóżeczko ze szczebelkami może stać się okazją dla malucha do podejmowania próby samodzielnego wychodzenia z niego, co może być najzwyczajniej niebezpieczne. Dlatego w momencie, gdy dziecko zaczyna swobodnie się poruszać należy pomyśleć o zmianie lub modyfikacji łóżeczka. Większość z nich, tak jak w przypadku łóżeczek produkowanych przez zakład stolarski Cieczko, posiada możliwość regulowania wysokości materaca, zazwyczaj na trzech poziomach. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które w znacznym stopniu ogranicza koszty związane z kupnem nowego łóżeczka. Co więcej, niektóre z nich posiadają opcję wyjmowania szczebelków oraz łatwego i szybkiego przekształcenia na mały tapczanik. Takie łóżko to rozwiązanie na lata, gdyż będzie rosło razem z dzieckiem. Dodatkowym atutem przy małym metrażu pomieszczenia może okazać się wysuwana szuflada, która umożliwi schowanie różnych przedmiotów, np. zabawek czy pościeli.

Bezpieczne, a zarazem estetyczne

Nie powinniśmy zapominać o bezpieczeństwie łóżeczka. Zależy nam bowiem na tym, żeby nasze dziecko w łóżku czuło się swobodnie i komfortowo, przez co jego sen również taki będzie. Łóżeczko powinno być mocne, stabilne, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Jednym z najczęściej wybieranych surowców do produkcji łóżek jest ponadczasowe, naturalne drewno. Bezpieczeństwo drewnianych łóżek zawdzięczamy przede wszystkim solidnej konstrukcji, która przy energicznych ruchach dziecka pozostaje nienaruszona. Jak mówi producent drewnianych mebli dziecięcych i niemowlęcych Cieczko, drewno jest antyalergiczne, pozbawione szkodliwych środków konserwujących,, a przy tym bardzo trwałe, dlatego może posłużyć dziecku przez długie lata. Nie posiada ostrych krawędzi czy kantów. Uzyskane atesty oraz certyfikaty świadczą o bezpieczeństwie łóżeczek oraz o ich dokładnym przetestowaniu pod względem działania różnych czynników. Łóżeczko dla dziecka powinno być dostosowane również do wnętrza. Jego design także odgrywa ważną rolę, gdyż coraz częściej zwracamy uwagę na estetykę wykonania. Najczęściej wybierane są klasyczne białe łóżeczka z kolorowym, miękkim wypełnieniem. Drewniane łóżeczko można w każdej chwili przemalować, jeśli zmieniamy wystrój wnętrza. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz