Materiał Partnera

Jak wybrać komodę do salonu?

Jak wybrać komodę do salonu?

Urządzasz lub remontujesz salon? Chcesz pozbyć się reliktu przeszłości, jakim jest meblościanka i zdecydować się na bardziej komfortowe rozwiązanie? Musisz wiedzieć, że przedmiotem, który warto mieć w tym pomieszczeniu, jest komoda! Jak ją wybrać, aby pasowała zarówno do samego wnętrza, jak i do stylu całego mieszkania? Poznaj najważniejsze porady!

Dopasuj mebel do wnętrza

Dobranie nowego mebla do salonu wiąże się z tym, że należy je dopasować do stylu wnętrza, w jakim zostało urządzone oraz do mebli, jakie się w nim znajdują. Trzeba zadbać o to, aby wszystko tworzyło spójną całość lub pozwalało na wprowadzenie kontrastu – w zależności od indywidualnych upodobań. Niezmiernie ważne jest zatem uwzględnienie palety kolorów, a także struktury materiału. Dużym powodzeniem cieszą się meble z akcentem graficznym. Wybierając komodę do salonu, warto przemyśleć także kwestię takich elementów, jak: ozdobne nóżki, charakterystyczne uchwyty czy faktura wykończenia – matowa lub z połyskiem. Oferta sklepów meblowych jest na tyle bogata, że wybranie komody do salonu nie powinno stanowić żadnego problemu! W przypadku mało funkcjonalnych pomieszczeń można również zdecydować się na komodę wykonywaną na zamówienie, dzięki czemu klient ma decydujący wpływ na wygląd i konfigurację mebla. Dopasowując go do charakteru pomieszczenia, warto mieć na uwadze jego formę, proporcje, a także materiał, z jakiego zostanie wykonany czy sposób wykończenia.

Postaw na praktyczność

Pomieszczenie, w którym docelowo ma zostać umieszczona komoda, będzie miało decydujący wpływ na jej ostateczny wybór. Inny mebel wybierzemy do sypialni, pokoju dziecka czy salonu. Wówczas będziemy brali pod uwagę funkcjonalność, czyli to, do czego przedmiot ma służyć. Magazynowanie rodzinnych pamiątek, obrusów, a może podręcznych drobiazgów? Komoda jest bardzo pojemna, dzięki czemu nie musi mieć wielkich gabarytów, aby przechowywać dużo rzeczy. Warto zastanowić się nad jej modelem – wśród możliwości mamy te z szufladami, drzwiczkami czy otwartymi półkami. Niezmiernie ważne są elementy składowe, czyli liczba i obszerność szuflad.

Równie ważna jakość

Jakość komody idzie w parze z materiałem, z jakiego została wykonana. Najczęściej są to: drewno, płyty wiórowe oraz MDF. Innym istotnym elementem, który należy uwzględnić, wybierając komodę do salonu, są prowadnice. Jest to mechanizm, decydujący o stopniu, w jakim będzie się wysuwała oraz zamykała szuflada. Natomiast jeśli chcemy wybrać komodę z drzwiczkami, warto zwrócić uwagę na zawiasy. Jak przekonuje specjalista z firmy Italia Style

należy pamiętać o tym, że dobra jakość mebli może zapewnić bezpieczeństwo jej użytkowników
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz