Materiał Partnera

Jak wybrać idealny wózek dla dziecka?

Jak wybrać idealny wózek dla dziecka?

Czy młodzi rodzice wyobrażają sobie codzienne życie bez dziecięcego wózka? To raczej trudne zadanie. W wielu sytuacjach wózek staje się niezbędnym elementem wyprawki, znacząco ułatwiając poruszanie się, m. in. podczas spacerów, zakupów czy wakacyjnych wyjazdów. Czym kierować się wybierając wózek dla malucha? Na jakie detale należy zwrócić uwagę? Jakie cechy wózka mają największe znaczenie?

Rodzaje wózków

Wybór wózka to dość trudne zadanie, zwłaszcza, jeśli rodzice nie mają doświadczenia i po raz pierwszy stają przez szeroką ofertą sklepów z artykułami dziecięcymi. W pierwszych miesiącach życia malucha niezbędna będzie gondola. Zazwyczaj ma około 70-80cm długości, co sprawdza się zimą, gdy ubieramy malucha w kombinezon i dodatkowy kocyk. Mimo tego, dziecko ma jeszcze możliwość poruszania się. Ten głęboki rodzaj wózka będzie miał zastosowanie do momentu, w którym nasze dziecko zacznie zasiadać. Ta umiejętność pojawia się około 6 miesiąca. Wówczas konieczna będzie zmiana wózka na spacerowy, umożliwiający maluchowi większą interakcję ze środowiskiem, siedząc przodem lub tyłem do kierunku jazdy. W ofercie sklepu Dorjan dostępne są wielofunkcyjne wózki stanowiące kompaktowe rozwiązanie 2w1 lub 3w1 z dodatkiem fotelika samochodowego. Oczywiście w przypadku mnogiej ciąży najlepszym rozwiązaniem będzie kupno wózka bliźniaczego, co może mięć zbawienny wpływ na komfort i wygodę podczas samodzielnego wyjścia z domu przez mamę lub tatę.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze wózka istotne znaczenie ma stelaż. To na nim montuje się  pozostałe elementy, dlatego powinien on być mocny i stabilny. Najczęściej spotykane są te w kształcie litery X, czyli krzyżakowe lub teleskopowe przypominające odwróconą literę Y. Warto zwrócić uwagę na łatwość składania go i na jego wagę. Jeśli mieszkamy w bloku i będziemy wnosić wózek po schodach, czy też często poruszamy się samochodem dobrym rozwiązaniem będzie wybór lżejszego i zajmującego mniej miejsca stelażu. Stelaż to także rączka, która powinna posiadać możliwość regulowania i dopasowania jej do wzrostu prowadzącego wózek. Wpływ na komfort jazdy mają niewątpliwie koła. Klasyczne modele posiadają cztery, te bardziej nowoczesne tylko trzy. Duże, pompowane koła dobrze amortyzują wstrząsy i nierówności podłoża. Skrętne koła i możliwość ich blokady, sprawia, że możemy dostosować ich układ i dowolnie nimi manewrować. Kółka piankowe są nieco twardsze, ale za to lżejsze. Wózek dziecięcy powinien być przede wszystkim bezpieczny dla dziecka. Dlatego większość z nich musi przejść specjalistyczne testy i uzyskać pozytywną opinię. Sprawdzeniu podlegają użyte materiały, hamulce, amortyzacja. Producent wózków Dorjan oferuje funkcjonalne, mobilne oraz certyfikowane artykuły dziecięce wysokiej jakości.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz