Materiał Partnera

Jak wybrać fotografa na ślub

Jak wybrać fotografa na ślub

Aby nasz ślub był udany, podczas jego organizacji musimy poświęcić bardzo dużo uwagi na wybór odpowiedniego fotografa ślubnego. Nie powinniśmy zlecić uwiecznienia tego dnia osobie z przypadku, znajomemu, wujkowi ani początkującemu fotografowi - potrzebny będzie profesjonalista z krwi i kości, który będzie miał już setki sesji ślubnych za sobą. Przecież nie chcielibyśmy, aby operację wykonywał na nas chirurg, który dopiero co został zatrudniony i będzie robił to po raz pierwszy, prawda? Sprawdź, jak znaleźć najlepszego fotografa na ślub.

Zapoznaj się z ofertami

Warto przejrzeć oferty fotografów, podzwonić, albo najlepiej porozsyłać wiadomości mailowe. Dzięki temu będziemy mogli zadać dokładnie te same pytania wszystkim fotografom, zobaczyć jaka będzie ich odpowiedź i wtedy ocenimy, czyja oferta nam najbardziej odpowiada w stosunku do jej ceny. Ważne jest to, abyśmy wiedzieli dokładnie, czego chcemy i na czym zależy nam przede wszystkim, a co byłoby tylko miłym dodatkiem. Warto pomyśleć o zrobieniu zdjęć z przygotowań pary młodej do wesela, np. u fryzjera. Wtedy po ponownym ich obejrzeniu i zobaczeniu swoich twarzy pełnych stresu i różnych innych emocji, wszystko to zacznie się ponownie przypominać i sprawi to, że poczujemy ten dreszczyk, który czuliśmy wtedy. Pamiętaj też o zdjęciach plenerowych, ponieważ mogą one odbyć się w dzień ślubu, lub w inny, zależnie od naszych potrzeb, powinniśmy dograć te kwestie z fotografem.

Portfolio fotografa

Każdy doświadczony fotograf najprawdopodobniej będzie miał rozbudowane portfolio, z którym powinniśmy się zapoznać. Jeśli zgłosi się do nas fotograf bez portfolio, raczej nie powinniśmy się decydować na jego usługi, ponieważ najwyraźniej będzie to jego pierwsza sesja zdjęciowa, przynajmniej w tym stylu. Sprawdź, czy wykonywał zdjęcia z tańca w taki sposób, aby nie były rozmazane, czy ma wyczucie czasu co do ujęcia, które postawi nas w korzystnym świetle. Powinien też mieć za sobą kilka sesji w kościele i podczas nocnych uroczystości, ponieważ fotografia w nocy jest rzecz jasna nieco utrudniona, a z kolei kościół jest miejscem bardzo charakterystycznym jeśli chodzi o aspekt fotograficzny. Fotograf bez doświadczenia może na miejscu być trochę zakłopotany, ponieważ nie będzie wiedział jak się za to zabrać.

Jeżeli zbliża się nasze wesele, a my nie wiemy skąd wziąć porządnego fotografa, powinniśmy skorzystać z usług firmy Joanna Borowiecka - F.U. Wyjątkowe Kadry, której specjalizacja to fotografia ślubna.
Opracowanie:
Dębowiec Mały 54
tel. 570 023 053
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz