Artykuł sponsorowany

Jak wybrać dom opieki dla osoby starszej? Poznaj ofertę domu seniora Przystań

Jak wybrać dom opieki dla osoby starszej? Poznaj ofertę domu seniora Przystań

Domy opieki w Polsce cieszą się coraz większą popularnością - są miejscem, w którym naszemu bliskiemu zostaje zapewniona całodobowa opieka wykwalifikowanej kadry pracowniczej, spokój oraz pomoc w codziennych czynnościach. Tempo życia jest szybkie - osoby młode dużo pracują, nieraz do takiego stopnia, że brakuje im czasu na załatwienie codziennych spraw. Między innymi dlatego seniorzy znajdą ukojenie i atencję, której potrzebują, w domu opieki Przystań.

Opieka nad osobą starszą - pomoże dom seniora

Jeśli jeszcze spada na nie konieczność opieki nad starszą osobą, to wówczas może pojawić się poważny problem, jak to wszystko ze sobą pogodzić. Nie bójmy się domów opieki - to nie jest ostateczność dla osoby starszej, a przejaw troski. Decydując się na umieszczenie bliskiej nam osoby w domu opieki, chcemy mieć pewność, że zostaną jej tam zapewnione najlepsze warunki do codziennego funkcjonowania. Jak podkreślają specjaliści z domu opieki Przystań:

Całodobowa, wykwalifikowana opieka nad osobą starszą to nie tylko bezpieczeństwo seniora, ale również spokój jego bliskich, którzy mogą mieć pewność, że wiekowy członek rodziny ma zapewnione wszystko to, czego potrzebuje. Pensjonariusze mogą liczyć również na towarzystwo osób z podobnymi zainteresowaniami, dzięki czemu rozwija się również towarzyska sfera ich życia, a to z kolei idzie w parze z dobrym samopoczuciem psychicznym.

Opiekunowie osób starszych, którzy zdecydują się na taki krok, nie muszą mieć wyrzutów sumienia spowodowanych poczuciem porzucenia seniora, wszak doświadczeni specjaliści zapewnią im zarówno komfort fizyczny, jak i spokój ducha. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować, wybierając dom opieki dla naszego bliskiego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze domu opieki?

Rozpoczynając poszukiwania miejsca, w którym nasz bliski będzie mógł spędzić spokojną starość, warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze placówki. Po pierwsze, najważniejsza jest organizacja opieki nad osobą starszą - czy opieka pielęgniarska sprawowana jest całodobowo, czy jest stała opieka lekarska, ile posiłków w ciągu dnia otrzymuje podopieczny domu opieki oraz czy istnieje możliwość stałego kontaktu bliskich z personelem. Po drugie - doświadczenie. Osoby starsze, często ze względu na swój podeszły wiek, mogą mieć problemy z chodzeniem, może pojawić się u nich demencja starcza lub problemy z porozumiewaniem się. Wówczas warto wiedzieć, czy dom opieki prowadzi specjalistyczną rehabilitację oraz czy zapewnia pobyt osobom leżącym/bez kontaktu i czy potrafi zająć się takimi osobami.

Aspekty przemawiające za domem opieki

Oprócz zapewnienia całodobowej opieki, czy kontroli spożywanych lekarstw domy opieki oferują również inne formy codziennego wsparcia osób starszych. Zdecydowana większość domów opieki oferuje osobom w podeszłym wieku zajęcia rehabilitacyjne, spokój oraz ciekawe zajęcia i aktywności. Przebywając w domu opieki, może liczyć na wspólne gry i zabawy w świetlicy lub ogrodzie, spacery na świeżym powietrzu oraz zajęcia plastyczno-techniczne. Dla jego dyspozycji pozostaje również biblioteka oraz telewizja.      

Opracowanie:
Chwaszczyno, Boczna 4
tel. 58 552 89 97
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz