Materiał Partnera

Jak wybrać dobry materac?

Jak wybrać dobry materac?

Jeśli przyjmiemy, że śpimy średnio 8 godzin na dobę, to okaże się, że w łóżku spędzamy 1/3 życia. Warto zatem, aby sypialnia była urządzona w sposób, który zapewni komfortowy odpoczynek. Jeżeli chodzi o łóżko, to szczególnie ważny jest materac. Dobrze dobrany pozwoli na bezpieczny, zdrowy sen. Zbyt miękki lub zbyt twardy materac może stać się początkiem poważnych kłopotów ze zdrowiem. Od czego więc uzależnić swój wybór?

Materac – ze sklepu internetowego czy stacjonarnego?

Wartość polskiego rynku e-commerce rośnie z roku na rok. Oznacza to, że coraz więcej z nas wybiera zakupy w sieci. Czy zakup materaca w jednym z wielu sklepów meblowych to dobre rozwiązanie? Okazuje się, że niekoniecznie. Jak przekonują specjaliści, sam, nawet najbardziej dokładny opis, nie zawsze wystarcza. W przypadku materaca bardzo ważne jest, aby się na nim położyć. Tylko w ten sposób można sprawdzić, czy nie jest on za miękki lub za twardy.

Gdzie kupić materac? Choć coraz więcej właścicieli sklepów walczy o uwagę klientów w  internecie, to na rynku wciąż działa wiele stacjonarnych punktów sprzedaży. Szeroki wybór można znaleźć w sklepach meblowych, a jednym z takich jest Wibo. Salon meblowy. Borkowski W. z siedzibą w miejscowości Łuków.

Dobry materac, czyli jaki?

Wybór materaców jest bardzo szeroki. Zapoznanie się z ich rodzajami jest niezbędne, aby wybrać korzystnie. Sklepy proponują klientom szeroki wybór materaców.

  • Sprężynowe (bonelowe). Wiele osób interesuje się nimi z uwagi na przystępną cenę. To właśnie największa zaleta takich materaców. Jeżeli chodzi o wady, to materace bonelowe są mało elastyczne, a przez to mogą być niewygodne.
  • Lateksowe. To dobry materac, bo dobrze podpiera kręgosłup i tym samym zapewnia wygodny sen. Zastosowanie lateksu powoduje jednak, że wentylacja nie jest najlepsza, a to może prowadzić do nagromadzenia się bakterii i mikroorganizmów groźnych dla zdrowia.
  • Z pianki termoelastycznej. Materace wykonane z tego materiału dopasowują się do ciała użytkownika, a to zapewnia zdrowy sen. Za wadę materaców z pianki termoelastycznej można uznać ich wysoką cenę.

Rodzaje materaców to nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę – ważne są też pozostałe ich parametry, np. wspomniana już twardość. Zarówno zbyt twardy, jak i zbyt miękki materac powoduje, że wypoczynek nie jest efektywny.

Przed nabyciem materaca uwagę warto zwrócić również na wymiary. Producenci proponują materace o wielkości, np.: 140 na 200 cm, 180 na 200 cm i 200 na 220 cm. Odpowiedni produkt dla siebie znajdą również klienci zainteresowani zakupem materaca do łóżka małżeńskiego, czyli podwójnego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz