Materiał Partnera

Jak wybrać dobry koc?

Jak wybrać dobry koc?

Koc jest obowiązkowym elementem każdego przytulnego wnętrza. Spełnia on swoją funkcję nie tylko w czasie jesiennych oraz zimowych seansów przy telewizorze bądź kominku, ale także podczas nieco chłodniejszych letnich dni, gdy potrzebujemy okryć się w trakcie wieczornych spotkań z przyjaciółmi i znajomymi. Choć koce są dostępne w praktycznie każdym sklepie z akcesoriami do wnętrz, to warto wybierać takie, które przetrwają nie tylko jeden sezon. 

Materiał

Koce, narzuty i pledy mają bezpośredni kontakt z naszym ciałem. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby były one wykonane z wysokiej jakości, przyjaznych skórze materiałów. Najwyższe właściwości prozdrowotne prezentują pledy wełniane wykonane z wysokiej jakości wełny owczej jagnięcej. Ze względu na naturalne pochodzenie jest to materiał oddychający oraz przepuszczalny dla powietrza, a także pochłaniający wilgoć. Jest także niezwykle wygodny pod względem pielęgnacji, nie wymaga bowiem prasowania. Pledy wełniane są także kupowane ze względu na swoje klasyczne wzory. Najczęściej są to urokliwe kraty o neutralnych kolorach, które pasują zarówno do nowoczesnych, jak i do bardziej klasycznych wnętrz.

Estetyka

Dla wielu osób to właśnie estetyka stanowi o tym, czy narzuta lub koc znajdą się w ich zakupowym koszyku. Jest to w pełni uzasadnione, bowiem są to elementy dzięki którym nasze wnętrza nabierają unikalnego charakteru. Różnobarwną ofertę w tym zakresie prezentuje choćby firma Danmar mająca w swojej gamie produktowej niezwykle szeroką paletę pledów wełnianych, koców akrylowych i narzut. Mają one różne wzory, wielkości i przede wszystkim kolory, które dzięki zastosowaniu najwyższej jakości włókien i barwników nie ulegają spraniu i nawet po wielokrotnym użytkowaniu wciąż zachowują swoje walory estetyczne.

Brzegi

Koce z frędzlami wracają w ostatnich latach do łask. Nie jest to jednak przypadek, bowiem frędzle stanowią praktyczne rozwiązanie, które sprawia, że koce nie będą podlegały nasilonym procesom strzępienia się, przez co na dłużej zachowają swój urok. Jeśli to właśnie trwałość jest naszym priorytetem, a produkt będzie mocno eksploatowany, choćby w podróży czy w domu gdzie obecne są zwierzaki, warto zdecydować się na zakup, produktu posiadającego właśnie taki rodzaj brzegów.  

Indywidualizacja

Choć współcześnie dysponujemy szeroką paletą opcji i niemalże nieograniczonym wyborem, to w przypadku wyposażenia wnętrz i wyboru koców, narzut oraz pledów, nierzadko chcielibyśmy skorzystać z opcji personalizacji. Jeśli dysponujemy własnym pomysłem i pragniemy wejść w posiadanie unikalnego okrycia szytego na miarę naszych potrzeb, warto skorzystać z pomocy producenta koców, który oferuje opcje personalizacji pod względem wykorzystywanego materiału, a także kolorystyki i dodatkowych elementów. Taki produkt będzie nie tylko znakomitym dodatkiem do naszego mieszkania, ale może również stanowić unikalny prezent dla bliskiej nam osoby.

Jak widać wybór koca, narzuty czy pledu nie musi być nadmiernie trudny, wystarczy posiłkować się kilkoma prostymi wyznacznikami, aby móc cieszyć się przyjemnym i trwałym okryciem, które przetrwa wiele lat.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz